Wednesday, December 12, 2018

La Liga

VIDEO/ Një shqiptar mposht Realin në Bernabeu

Levante e Enis Bardhit dhe Sadikut ka mposhtur Realin në Santiago Bernabeu. Sadiku nuk ishte në lojë pasi siç dihet është i dëmtuar, teksa bardhi...

Neymar zgjedh përforcimin e parë, e kërkon yllin e Romës te...

Neymar zgjedh përforcimin e parë, e kërkon yllin e Romës te Reali. Ylli i PSG-së ka kërkuar që Alisson të jetë portier i Realit, Roma...

Reali mund ta mposht Barcelonën dhe ta fitojë La Ligën! Ja...

Pas 33 raundeve të vështira, fundi i La Ligës është i afërt. Ekipi i Ernesto Valverde kanë udhëhequr garën nga fillimi në fund dhe...

ZYRTARE: Real Madrid nënshkruan me yllin spanjoll për 40 milionë euro

Real Madrid ka transferuar reprezentuesin spanjoll Alvaro Odriozola për çmimin 40 milionë euro nga Real Sociedad, ka njoftuar klubi bask. 22 vjeçari ka bërë 50...

Ndryshojnë planet e Juventusit, ylli i Atleticos zbarkon në Torino?

Lëndimi së fundmi i Juan Cuadrado ka ndryshuar planet e Juventusit në merkato. 'Bianconerët' janë në kërkim të një sulmuesi anësor, dhe kanë kontaktuar Atletico...

9 futbollistë besnikë që nuk u shitën për para’ (Foto)

Në futbollin e ditëve të sotme, ku shifrat kanë dalë jashtë kontrollit dhe një futbollist i “papjekur” mirë si Dembele blihet nga Barcelona për...

Pothuajse zyrtare! Icardi po i kryen testet mjekësore te Real Madridi

Mauro Icardi po transferohet te Real Madridi. Sulmuesi argjentinas ka arritur marrëveshje me klubin spanjoll, andaj në fund të këtij muaji do t’i kompletoj testet...

Harroje Neymarin, Reali 200 milionë euro për një tjetër super sulmues

Real Madridi është duke e përgatitur një ofertë prej 200 milionë euro për sulmuesin e Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappen, sipas Don Balon. Madridi shpresoi ta...

Enis Bardhi i Levantes ‘qon peshë’ Spanjën – 2 Gola nga...

Mesfushori shqiptar i Levantes, Enis Bardhi, ka shënuar dy gola kundër skuadrës baske në La Ligan spanjolle, Atletiko Bilbaos. Madje, të dy golat Bardhi i...

Neymar-Real Madrid..!! Braziliani i dërgon mesazh Isco-s, ja çfarë i thotë

Objektivi i Real Madrid Neymar thuhet se i ka thënë Isco se dëshiron që Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema të largohen nga Bernabeu nëse...