Sunday, October 21, 2018

La Liga

Situatë alarmante tek Barca! Valverde kundër Pique, arsyeja Messi

Ernesto Valverde dhe Gerrard Pique së fundmi kanë shprehur mendime të kundërta. Bëhet fjalë për lëndimin e Leo Messi dhe qasjet e ndryshme të trajnerit...

Valverde jo i shqetësuar për kontratën me Barcën

Ernesto Valverde ka thënë se është i pa shqetësuar për kontratën e tij me Barcelonën. Kontrata e 54 vjeçarit skadon në fund të këtij sezoni,...

Real Madridi hidhet në sulm për yllin rebel të Man City

Bisedimet mes Manchester Cityt dhe yllin anglez Raheem Sterling kanë ngecur tash e një kohë, dhe si rrjedhojë Real Madridi është i gatshëm të...

Barcelona me konfirmim zyrtar për lëndimin e Messit, ja sa do...

Lionel Messi do të mungojë në El Clasicon e javës së ardhshme kundër Real Madrid, ka konfirmuar Barcelona. Messi pësoi lëndim gjatë pjesës së parë...

Dëmtimi i tmerrshëm, zbulohet sa kohë do të mungojë Messi

Lionel Messi u detyrua të largohet nga fusha gjatë ndeshjes Barcelona-Sevilla e përfunduar me fitoren e katalanasve 4-2, për pasojë të një dëmtimi në...

Sergio Ramos i del në mbrojtje Lopeteguit

Një tjetër rezultat dramatik në La Liga, ku Reali i Madridit ka pësuar një disfatë në fushën e vet nga Levante, duket se thuajse...

Barcelona rikthehet tek fitorja, humbet Messin

Barcelona ka shënuar fitore të rëndësishme në përballje me Sevillan, me rezultatin 4:2. Katalunasit e nisën për mrekulli takimin duke realizuar qysh në minutën...

Perez-Lopetegui takim 15 minuta, merret vendimi për të ardhmen e stolit...

Reali i Madridit ka hedhur një tjetër hap fals ditën e sotme në ndeshjen përballë skuadrës së Levantes duke u mundur me rezultatin 1-2...

Lëndim i tmerrshëm për Messin, largohet nga loja (VIDEO)

Lionel Messi ka pësuar një lëndim të tmerrshëm në bërryl pas një dueli me futbollistin e Sevillas, Franco Vazquez. Messi nuk mundi ta vazhdojë ndeshjen...

VIDEO/ Një shqiptar mposht Realin në Bernabeu

Levante e Enis Bardhit dhe Sadikut ka mposhtur Realin në Santiago Bernabeu. Sadiku nuk ishte në lojë pasi siç dihet është i dëmtuar, teksa bardhi...