Wednesday, November 21, 2018

La Liga

Griezman shpjegon pse nuk shkoi te Barcelona: Atje do isha ‘ushtar’...

Antoine Griezmann mbajti në ankth për disa javë si tifozët e Atleticos dhe ata të Barcelonës, derisa në fund vendosi të rinovonte kontratën me...

Barcelona kërcënon Dembele: Ndrysho, ose nuk do të luash!

Ousmane Dembélé vazhdon të jetë në qendër të mediave në Spanjë dhe Francë, këto ditë pushimesh të klubeve, për shkak të angazhimeve të kombëtareve. Katalanasja...

Këta janë lojtarët më të “ndikuar” nga ardhja e Solarit

Me ardhjen e Santiago Solarit në krye të stolit të Real Madrid, ka ndërruar edhe hapësira e minutave për lojtarë të ndryshëm. Keylor Navas, Marcos...

Messi takohet me Pogba në Dubai, përgatitet transferimi i francezit te...

Ligat e futbollit në të gjithë botën janë ndalur për t’u lënë vendin impenjimeve të skuadrave përfaqësuese, por Lionel Messi dhe Paul Pogba, që...

Neymar heziton për kalimin në Real Madrid, arsyeja Ramos

Neymar ka një arsye të fortë që nuk po e lë të transferohet tek Real Madridi. Braziliani dëshiron që fillimisht, kapiteni i “Los Blancos”, Sergio...

Barcelona tronditet para Atletikos, ja mungesa e madhe

Ylli i Barcelonës Ivan Rakitic është dëmtuar në ndeshjen kundër Spanjës. Dëmtimi që mori me kombëtaren kroate do ta lëjë disa javë jashtë fushave. Sipas...

Lajm shokues nga Spanja: Real Madrid e do Edin Dzekon

Mund të ju duket si e pamundur, mirëpo Real Madrid po e monitoron Edin Dzekon. Real Madrid është i interesuar në transferimin e Edin Dzekos...

Messi i kërkon Barcelonës transferimin e këtyre katër lojtarëve

Leo Messi ka bërë një kërkesë befasuese te Barcelona. Leo Messi ka kërkuar nga Barcelona plotë katër transferime në verën e vitit 2019. Siç raporton ‘Don...

Neymar mund të rikthehet te Barcelona?

Barcelona po përgatitet që të bëjë një transferim gjigant. Barcelona është e gatshme që ta rikthej në skuadër Neymarin. Skuadra katalonase e shiti brazilianin për shumën...

Barcelona nuk e përjashton rikthimin e Neymar

Neymar ka përfaqësuar Brazilin në miqësoren ndaj Uruguait të premten mbrëma dhe është pyetur nëse do të ishte i hapur për një rikthim te...