Saturday, December 15, 2018

Bundesliga

Talenti i Wolfsburgut zgjedh përfaqësuesen e Kosovës

Mesfushori i Wolfsburgut, Elvis Rexhbecaj, ka zgjedhur të përfaqësojë Kosovën. Edhe pse i rritur jashtë, 20-vjeçari nuk e harroi vendlindjen e tij. Djaloshi nga Prizreni...

Tri klube të Premier League kërkojnë Avdijajn

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Donis Avdijaj po monitorohet nga tri klube të Premier Ligës. Schalke është përgatitur ta shesë Avdijajn gjatë kësaj vere për...

Prishi marrëdhëniet me drejtuesit, gjigandi italian “në sulm” për Rodriguez

Krisja e marrëdhënieve me teknikun dhe drejtuesit e Bayern Munich e kanë afruar akoma dhe më shumë mesfushorin James Rodriguez me largimin. Ylli kolumbian nuk...

Rodriguez: Jam i lumtur te Bayerni, por nuk e di nëse…

James Rodriguez insiston se është i lumtur në Bayern Munich, por në të njëjtën kohë refuzon ta hedhë poshtë mundësinë për t’u kthyer në...

Bayerni futet në mes, Juventusi mund të humbasë Emre Can

Mbetet akoma për t’u përcaktuar e ardhmja e Emre Can, Juventusi është në pole-position për të firmosur me mesfushorin e kombëtares gjermane i cili...

20-vjeçari nga Kosova që po shkëlqen në Bundesliga

Një yll i futbollit shqiptar po lind në Gjermani. Florent Muslija është vetëm 20-vjeçar, megjithatë, po tregohet se është një talent i jashtëzakonshëm. Florent Muslija...

Dortmund kontratë të re për Reus

Borussia Dortmund po planifikon të mbajë Marco Reus dhe shumë vite në skuadër, duke i ofruar një kontratë të re me rritje page. Mesfushori gjerman,...

FOTO/ Lewandowski hyn në histori, ja çfarë ka bërë

Robert Lewandowski edhe zyrtarisht është shpallur golashënuesi më i mirë në Bundesligë për sezonin 2017/18 dhe në proces është futur në histori të kampionatit...

Batshuayi humb Botërorin? Ja çfarë thotë pas dëmtimit

Sulmuesi kryesor i klubit të Dortmundit, Batshuayi në fundjavë është larguar me barelë nga fusha e blertë. Dëmtimi i Batshuayi, që erdhi pasi ishin pësuar...

Lajm i keq për Bayern, në prag të sfidës ndaj Dortmund

Bayern Munich do të përballet këtë fundjavë me Borussia Dortmundin. Gjiganti bavarez nuk e ka nisur aq mirë sezonin dhe në këtë ndeshje futët në...