Wednesday, November 21, 2018

Bundesliga

James Rodriguez në Serie A? Ky klub i madh po monitoron...

James Rodriguez mund të nisë një aventurë te re larg Bayernit të Munihut. Sipas mediave gjermane, kolumbiani mund të transferohet në Serinë A, ku...

Batshuayi humb Botërorin? Ja çfarë thotë pas dëmtimit

Sulmuesi kryesor i klubit të Dortmundit, Batshuayi në fundjavë është larguar me barelë nga fusha e blertë. Dëmtimi i Batshuayi, që erdhi pasi ishin pësuar...

Vidal shpërthen me akuza të rënda ndaj gjyqtarëve dhe Real Madridit

Arthuro Vidal nuk ka mundur të ndihmojë skuadrën e tij për tu kualifikuar në finalen e Kievit, por edhe pse nuk mundi ta marrë si “dhuratë” finalen ai ka shpërthyer...

Kovac ndal largimin e Boateng: Kam nevojë për një mbrojtës të...

Trajneri i Bayern Mynih, Niko Kovac shpreson që mbrojtësi Jerome Boateng të mos largohet nga skuadra bavareze në merkaton e verës dhe të avzhdojë...

Bayern dhe Barcelona interesohen për Pepe

Nicolas Pepe është i destinuar të bëhet një “yll” i futbollit. Sulmuesi i Lille edhe këtë sezon e ka nisur në formën më të...

Bayern Munchen po vjen me një transferim të madh nga Barcelona

Bajerni i Mynihut po mban gjurmët e situatës së Jasper Cillessen në Barcelonë dhe janë të interesuar në nënshkrimin e portierit, pretendon Mundo Deportivo. Reprezentuesi...

“Nuk duket aspak mirë”, lëndimi i mesfushorit trondit Bayern Munich

Bayern Munich mori një goditje të martën, teksa Thiago Alcantara u largua i dëmtuar nga fitorja 2-1 kundër Rodinghausen. Fitorja i kualifikon bavarezët në...

Dortmund kontratë të re për Reus

Borussia Dortmund po planifikon të mbajë Marco Reus dhe shumë vite në skuadër, duke i ofruar një kontratë të re me rritje page. Mesfushori gjerman,...

Bayerni rivalizon Arsenalin dhe Barçën për Pepen

Bayern Munich është klubi i fundit që ka shprehur interesim për anësorin e Lille Nicolas Pepe Siç raporton Fichajes, 23 vjeçari është njëri prej anësorëve...

Lewandowski hesht kritikët, përgjigjet në fushë

Me tripletën e shënuar, Robert Levandovski tregoi edhe njëherë tjetër se sa i rëndësishëm është ai për Bajernin e Mynihut. Pas paraqitjes gala në ndeshjen...