Tuesday, October 16, 2018

Bundesliga

Zbulohet transferi i parë i Kovac te Bayern?

Bayern Munich ka shprehur interesim për transferimin e mbrojtësit të Hoffenheim, Kevin Vogt, raporton Bild. Ai ka kontratë me klubin deri në qershorin e vitit...

Ky është çmimi marramendës i Pulisicit

Borussia Dortmund kanë vendosur çmimin e tyre të kërkuar për Christian Pulisic në € 100 milion, sipas Sport1, përcjell ORAinfo. Sulmuesi 19-vjeçar ka tërhequr interes...

James i thotë Bayernit se do të largohet – dhe dëshiron...

Ky është lajmi i cili po qarkullon sot në mediat spanjolle dhe ato britanike, madje gazeta e Liverpoolit ajo “Echo” duke iu referuar “Diario...

Dështon shkëmbimi më i madh i verës, kjo është arsyeja

Bayerni e ka refuzuar kategorikisht këtë mundësi. Bayern Munchen e ka refuzuar një ide interesante të Manchester United. Sipas “Bild”, United ka tentuar shkëmbimin e Anthony...

5 mln euro në vit për të rinjtë e Hoffenheim, “çmenduria”...

Një bashkëpunim në 360 gradë. Kjo është ajo që po ndodh te Hoffenheim, klubi gjerman i Bundesliga-s, që ka mbyllur një marrëveshje të rëndësishme...

‘BOMBA’ e ditës: Bayern Munich po e transferon 60 milionëshin

Bayern Munich po përgatitet që të bëjë një transferim gjigant para se të filloj Kupa e Botës. Skuadra gjermane kërkon që të përforcohet edhe me...

Niko Kovac nuk ishte zgjedhja e parë, Bayernin e refuzuan këta...

Pak ditë më parë, Niko Kovac është emëruar si trajneri i ardhshëm i skuadrës së Bayern Mynih, por presidenti i skuadrës bavareze Uli Hoeness...

Bayern Munich tregon përfundimisht se a do të shitet Lewandowski

Robert Lewandowski nuk do të shitet dhe çmimin prej 200 milionë eurove, Hoeness e quan të pakuptimtë. Bayern Munichu nuk do ta shesë sulmuesin, Robert...

Ribery flet për të ardhmen

Franck Ribery ka folur për të ardhmen e tij i cili ka kontratë edhe pesë muaj me skuadrën gjermane. Francezi ka deklaruar se nuk është...

Zbulohet më në fund portieri i ri i Liverpoolit

Liverpooli është në krizë për portier cilësor. Skuadra angleze e pësoi në finale të Ligës së Kampionëve nga gabimet e Loris Kariusit, andaj Jurgen Klopp...