Saturday, November 17, 2018

Bundesliga

EKSKLUZIVE: Nuk ka marrëveshje me Goretzkan

Mediat gjermane raportuan se Bayern Munich ka arritur marrëveshje me Leo Goretzkan, mirëpo nuk po ndodh ashtu. Klubi bavarez nuk e ka mbyllur marrëveshjen me...

Heynckes në telashe të mëdha, ylli i madh mungon në ndeshjen...

Ku na ndajnë edhe dy ditë para gjysmëfinales së kthimit mes Realit të Madridit dhe Bayern Munchen, vjen lajmi i keq për skuadrën gjermane. Arjen...

ZYRTARE: Dortmund nënshkruan me yllin francez (FOTO)

Borussia Dortmund ka kompletuar transferimin e 22 vjeçarit francez Abdou Diallo nga Mainz. Abdou Diallo bëhet përforcimi më i ri i Dortmundit, pasi u konsiderua...

Bayerni i vendosur për t’a mposhtur Unitedin për blerjen e madhe...

Bayern Munich është i vendosur të mundë Manchester Unitedin për nënshkrimin e sulmuesit të Juventusit Paulo Dybala. Skuadra e Bundesligës është e gatshme të shpenzojë...

James spiunon shokun: Do që t’i bashkohet Reali

Ditët e fundit është përflitur se Leëandoëski ka kërkuar transferimin nga Bayern Munich në Real Madridid, ndoshta kjo mund të ndodhë, por James Rodriguez...

Lamtumirë Arsenal, Mustafi zbulon se ku mund të luajë në sezonin...

Shkodran Mustafi mund të largohet nga Arsenal. Mbrojtësi shqiptar ka pranuar se konsideron mundësinë e transferimit në Bundesligë. “Bundesligën tashmë e kam në mendje, pasi është...

E kryer, vjen përforcimi i dytë i Arsenalit

BBC raporton se Arsenal ka arritur marrëveshje me vlerë 22 milionë euro për portierin e Bayer Leverkusen, Bernd Leno. 26 vjeçari gjerman, i cili është...

Interi i çmend të gjithë! Po e transferon yllin e Bayernit

Gjigantët e Serie A, Inter, së shpejti do të bëjnë një lëvizje për yllin e Real Madridit, James Rodriguez, varësisht nga mënyra se si...

Konfirmohet gjithçka, Lewandowski do të largohet nga Bayern Munich

Lewandowski do të largohet nga Bayern Munich, konfirmoi Pini Zahavi. Interi dhe Juventusi janë alarmuar pasi agjenti i Robert Lewandowskit ka konfirmuar se sulmuesi dëshiron...

BOMBA e mesnatës: Aubameyang prezantohet te gjiganti evropian

Një lajm befasues vjen nga Gjermania. Arsenali dhe Dortmundi kanë arritur marrëveshje për transferimin e Aubameyangut. Sipas ‘Kicker’, Arsenali është pajtuar që t’i paguaj Dortmundit plotë...