Friday, December 14, 2018

Bundesliga

Tre trajnerët e BVB që po sundojnë Europën

Gjeni i Borussia Dortmund po dominon futbollin europian. Në Bundesliga, Dortmund është duke shkatërruar çdo kundërshtar dhe aktualisht ndodhet në vend të parë të renditjes,...

Hazard në janar transferohet te Liverpool?

Liverpool ka shfaqur interesim për Thorgan Hazard. Skuadra angleze do të tentoj që të transferoj 25 vjeçarin qysh në janar, transmeton Transferimet.net. Mediat angleze dhe ato...

Një tjetër talent kosovar debuton në Bundesligë

Një tjetër kosovar ka debutuar në Bundesligë. Bundesliga çdo ditë e më shumë po vërshohet nga lojtarët nga Kosova. Lojtari më i fundit që ka debutuar...

Kovac: Ndeshja më e mirë e Bayern, ja çfarë na duhet...

Fitorja 3-0 ndaj Nuremberg në kampionat ka rikthyer disi qetësinë te skuadra e Bayern Mynih, që ngjitet në vendin e dytë në Bundesligë edhe...

Bayern Munich transferon lojtarin që shkëlqeu në Kupën e Botës

Bayern Munich janë ende të etur për të nënshkruar me mbrojtësin e Stuttgartit, Benjamin Pavard. Mbrojtësi i Kombëtares së Francës, Benjamin Pavard, mbetet dëshira e...

‘Bomba’ e ditës: Bayern transferon dy lojtarë për 150 milionë euro

Vera e vitit 2019 mund të jetë shumë e “nxehtë” për Bayern Munich në tregun e transferimeve. Bavarezët po synojnë transferimin e dyshes së Ajax,...

James flet largimin nga Bayern, alarmohet Juventus

James Rodriguez është një nga synimet më të mëdha të Juventusit për verën e ardhshme. Mesfushori kolumbian, që aktualisht luan për Bayern Munich në...

Hoeness zbulon strategjinë e merkatos së Bayernit, ikin Riberi dhe Robben

Presidenti i Bayernit të Mynihut, Ulie Hoeness, ishte në një takim me një klub fansash të skuadrës bavareze, ku ndër të tjera foli edhe...

Kovac lavdëron skuadrën pas fitores: Ky është Bayern që dua të...

Pavarësisht fitores së ngushtë, me shifrat 2-1, që Bayern Mynih arriti ndaj Werder Bremen, në përballjen e zhvilluar të shtunën në Bundesliga, trajneri i...

Ç’po ndodh me Bajernin?! Uli Hoeness fyhet në Asamble

Asambleja e Përgjithshme e Bayern Munchen, e mbajtur ditën e premte, u përfshi nga kaosi. Askush nuk e fshehu dëshpërimin, zemërimin dhe zhgënjimin gjatë...