Wednesday, November 21, 2018

Bundesliga

FOTO/ Askush nuk e priste, trajneri i madh mbërrin tek zyrat...

Rezultatet e dobëta kanë detyruar drejtuesit e Bajernit të Mynihut të gjejnë zëvendësuesin e Niko Kovaç-it. Të shohësh një trajner në një klub tjetër, është...

Bayern Munich – Zinedine Zidane, ky është lajmi i fundit

Zinedine Zidanen shumë shpejtë mund ta shohim në rolin e kryetrajnerit. Trajneri francez, Zinendine Zidane, është rrugës së mirë për t’iu rikthyer rolit të trajnerit. 46...

Niko Kovac nuk bind te Bayerni, drejtuesit mendojnë për Zidane

Niko Kovac vijon të mbetet në dyshim për të ardhmen në krye të ekipit të Bayernit të Mynihut. Sipas medias spanjolle “Ok Diario”, pas...

Prishi marrëdhëniet me drejtuesit, gjigandi italian “në sulm” për Rodriguez

Krisja e marrëdhënieve me teknikun dhe drejtuesit e Bayern Munich e kanë afruar akoma dhe më shumë mesfushorin James Rodriguez me largimin. Ylli kolumbian nuk...

James Rodriguez është problemi më i madh i Bayern

Bayern Munich po kalon në krizën më të madhe që ka njohur skuadra në dekadën e fundit. Ardhja e Niko Kovac në krye të stolit...

Bayerni gjen zëvendësuesin e Manuel Neuerit

Bayern Munchen mendon seriozisht për pasuesin e Manuel Neuer për sezonoin e ardhshëm. Drejtuesit janë të bindur se ka ardhur koha për rinovimin e portës...

Dortmund 3-2 Bayern, notat e lojtarëve

Der Klassiker mbyllet në favor të Dortmundit, që mposhtë Bayernin me rezultat 3-2 në një ndeshje drithëruese në Westfalenstadion. Bayern udhëhoqi dy herë përmes Robert...

Dortmund përmbysë Bayernin, golead në “klasiken gjermane”

Ka përfunduar me rezultatin 3:2 ndeshja ndërmjet Borussia Dortmund dhe Bayern Munich. Si gjithmonë, skuadrat treguan lojë spektakolare, me një tempo tejet të lartë dhe...

Dortmund – Bayern Munich, formacionet zyrtare

"Klasikja gjermane" zhvillohet sonte nga ora 18:30. Bayern Munich udhëton në Westfalenstadion për t'u ndeshur me Dortmundin në kuadër të Bundesligës, transmeton Transferimet.net. Formacionet zyrtare janë...

Hitzfeld: Dortmundi ka diçka më shumë se Bayerni, ndeshja del …

Ottmar Hitzfeld është një ndër trajnerët më të njohur në Gjermani, i cili ka pasur aventura të suksesshme si te Bayerni ashtu edhe te...