Saturday, October 20, 2018

Ligat

Ja çfarë lojtari humbi Milani, Silva shpërthen te Sevilla

Sulmuesi portugez Andre Silva duket se ka lënë mbrapa kohën e “keqe” tek Milan. Lojtari tashmë ka gjetur vetën dhe po përshtatet si më së...

Real Madrid me vendim të çuditshëm për Vinicius JR

Vinicius Jr konsiderohej si “Neymar i ardhshëm” dhe zëvendësuesi i duhur për Cristiano Ronaldon. Braziliani megjithatë nuk ka arritur ta bind trajnerin Lopetegui për një...

Zbulohet prapaskena, Barça provoi të fuste yllin e PSG në marrëveshjen...

Barcelona kishte kontaktuar Paris Saint-Germain për mesfushorin Adrien Rabiot verën e kaluar, raporton "Mundo Deportivo". Barça njihen si admirues të reprezentuesit francez dhe PSG ishte...

Rrëfimi i Messit: Ja çfarë më mungon për të qenë futbollisti...

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, mund të konsiderohet që tani si një ndër futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, megjithatë ai pranon...

ZYRTARE: Reyes largohet nga Sevilla, por mbetet në Spanjë

Jose Antonio Reyes është larguar nga Sevilla. Sulmuesi veteran ka vendosur të largohet nga Sevilla për t'iu bashkuar skuadrës Cordoba në ligën e dytë të...

Alarmohet Real Madridi, dëmtohet ylli i skuadrës

Toni Kroos, i cili shkëlqeu në fitoren e Real Madridit ndaj Paris Saint-Germainit në Ligën e Kampionëve të mërkurën mbrëma, ka pësuar një dëmtim...

Ofertë e çmendur për Zidane, 50 milionë euro në vit

Zinedine Zidanes i është bërë një ofertë e "çmendur" prej 50 milion euro në vit për të udhëhequr kombëtaren e Katarit Vetëm dy ditë pas...

BOMBA E DITËS! Liverpool shumë afër super-yllit për 100mln

Liverpooli kurrë nuk ka qenë më afër me nënshkrimin e yllit të Borussia Dortmundit, Christian Pulisic dhe mund të shpenzojë 100 milionë funte mbi...

Messi pranon këtë çmim nga Xavi

​Lojtari më i mirë për muajin prill, Messi vazhdon të koleksionojë çmime individuale. Lionel Messi, që nuk po luan titullar kundër Real Socidadit, para ndeshjes...

Coutinho: Ëndrra u bë realitet! Shpresoj të bëj më të mirën…

Coutinho ka veshur për herë të parë fanellën e Barcelonës duke u prezantuar në “Camp Nou”. Braziliani pak çaste më parë hodhi të zezën mbi...