Saturday, October 20, 2018

Ligat

U transferua te Barcelona para 3 muajve, tani e dëshiron largimin

Malcom ka filluar të kërkojë largimin nga Barcelona. Futbollisti brazilian nuk po gjen hapësira në skuadrën katalanase. U transferua me shumë bujë te Barcelona, por...

Shokues: Ish-lojtari i Chelseas po kalon te Barcelona!

Barcelona dëshiron që ta forcoj fazën e mbrojtjes në janar. Barcelona është duke vuajtur nga lëndimet e lojtarëve, andaj dëshiron që ta transferoj një lojtar...

Sensacioni i Serie A: Ëndrra ime është të luaj për Real...

Emiliano Rigoni ka thënë se gjithmonë ka ëndërruar të luajë për Real Madridin. Mesfushori 25 vjeçar nuk do të mendonte dy herë për t’i thënë...

I ‘shuhen ëndrrat’ Real Madridit, Neymar e do kalimin te kjo...

Rikthimi i Neymarit te Barcelona nuk është i pamundur. Neymar u larguar në verën e vitit të kaluar nga Barcelona për 222 milionë euro në...

Lopetegui pranë shkarkimit, trajneri madh merr drejtimin e Realit

Florentino Perez nuk është i kënaqur me paraqitjet e Real Madridit këtë sezon. ‘Los Blancos’ që sezonin e kaluar triumfuan për të tretën herë radhazi...

Real Madridi po e thyen rekordin personal të transferimeve

Real Madridi ka mbetur i impresionuar nga performanca e Raheem Sterling në Sevillë. Skautët e Real Madridit ishin në ndeshjen Spanjë – Angli, që këta...

Barcelona me transferim ‘bombë’ në janar

Barcelona dëshiron që ta përforcoj mbrojtjen në afatin e janarit. Barcelona është duke hasur në problem në këtë sezon në fazën defanzive, andaj kërkon që...

VIDEO/ Minuta e 96’, tifozët e Arabisë Saudite befasojnë Neymarin. Ja...

Brazili fitoi 2-0 në ndeshjen miqësore ndaj Arabisë Saudite. Gabriel Jesus dhe Alex Sandro shënuan golat e fitores ndërsa në të dy rastet asistoi Neymar. Ylli...

Talenti shqiptar i Bajernit merr vendimin befasues: Do të luaj me...

Kosova dhe Shqipëria kanë humbur betejën për të bindur talentin shqiptar të Bajernit të Mynihut, Meritan Shabani. Ai ka zgjedhur të përfaqësojë Gjermaninë, ndërsa mesfushori...

Dimri erdhi! Lëvizje të mëdha priten tek Barcelona

Fillimi i sezonit të ri tregoi se ka ende pozita në Barcelonë, të cilat janë nën nivel. Afati i janarit po afron dhe “blaugranat” me...