Monday, December 10, 2018

Ligat

Mbrojtësi i Saint Etienne humb jetën në mënyrë tragjike, Franca në...

Saint Etienne ka konfirmuar vdekjen tragjike të mbrojtësit 19 vjeçar Ëilliam Gomis, dhe kanë bërë të ditur se mbrojtësi është qëlluar. Lojtari ishte bashkuar me...

A e dini sa paguhej Zidane te Reali?

9 milionë euro, kaq paguhej Zidane në vit nga Real Madridi. Zinedine Zidane edhe zyrtarisht është larguar nga Real Madridi pas 878 ditëve, ku fitoi...

‘E lënë mëndët Bayernin’! Vjen ma transferim të çmendur nga Juventusi

Bayern Munich është i vendosur të mundë Manchester Unitedin për nënshkrimin e yllit të Juventusit Paulo Dybala, thotë e përditshmja Bild Ekipi nga Bundesliga është...

Arsenal harron Sanchezin, ja kë po e merr nga La Liga

Arsenal synon anësorin e Atletico Madridit, Yannick Carrasco, sipas raporteve. Që nga humbja e Alexis Sanchez tek Manchester United, bosi Arsene Wenger është zotuar të...

ZYRTARE: Sulmuesi i Everton transferohet në Galatasaray

Sulmuesi i Everton, Henry Onyekuru i është bashkuar Galatasaray në formë huazimi për një sezon, ka konfirmuar klubi turk. 21 vjeçari u bë pjesë e...

U kry! Kësaj skuadre do t’i takojë Rodriguez

James Rodriguez dëshiron të vazhdojë qëndrimin e tij në Bayern Munich pasi huazimi i tij nga Real Madrid përfundon dhe pranon se Bundesliga ka...

Messi e këshillon Neymarin të transferohet tek ky klub

Lionel Messi ka nnjë këshillë për ish-shokun e skuadrës, Neymar. Sipas burimeve të “Don Balon”, 5 herë fituesi i “Topit të Artë” i ka propozuar...

VIDEO/ Një shqiptar mposht Realin në Bernabeu

Levante e Enis Bardhit dhe Sadikut ka mposhtur Realin në Santiago Bernabeu. Sadiku nuk ishte në lojë pasi siç dihet është i dëmtuar, teksa bardhi...

‘Dridhet’ Reali, rikthim i bujshëm nga dëmtimi për Bayernin

Alaba është stërvitur dje për herë të parë me skuadrën dhe pritet të zbresë nga minuta e parë kundër Realit të martën mbrëma. Trajneri i...

Neymar zgjedh përforcimin e parë, e kërkon yllin e Romës te...

Neymar zgjedh përforcimin e parë, e kërkon yllin e Romës te Reali. Ylli i PSG-së ka kërkuar që Alisson të jetë portier i Realit, Roma...