Friday, December 14, 2018

Ligat

Pothuajse e konfirmuar, në janar ky super lojtar largohet nga Reali

Sulmuesi spanjoll, Isco dëshiron largimin nga “Santiago Bernabeu”. 26-vjeçari nuk e shikon veten pjesë e “Los Blancos” pasi Santiago Solari e ka pozicionuar në stolin...

Alba për ‘dështakun’ e Chelsea: Është i mirëpritur te Barcelona

Alvaro Morata do të ishte i mirëpritur te Barcelona, nëse vendos të largohet nga Chelsea. Mbrojtësi i Barcelonës, Jordi Alba, ka thënë se bashkëvendësi i...

Chelsea ka gjetur zëvendësuesin e Fabregas?

Chelsea ka gjetur zëvendësuesin e Cesc Fabregas në rast se largohet nga Stamford Bridge. Bëhet fjal për Denis Suarez i cili aktualisht luan te Barcelona,...

Reagon stafi i Realit për vërshëllimat e tifozëve kundër Iscos në...

E ardhmja e Iscos po duket gjithnjë e më e paqartë pasi mbrëmë ai u fishkëllye nga tifozët e Realit në ‘Bernabeu’ në humbjen...

Modric refuzon rinovimin e kontratës me Realin, do 10 milion euro...

Ylli kroat, Luka Modric, thuhet se ka hedhur poshtë një ofertë të re për rinovimin e kontratës së tij me Real Madridin. Presidenti Florentino Perez...

Talenti i Arsenal i pa interesuar për Barcelonën

Barcelona shpeshherë ka transferuar lojtarë nga Arsenal, si Thierry Henry, Cesc Fabregas apo Alexandr Hleb. Së fundmi, katalunasit kanë futur në listën e dëshirave të...

“Messi ka diçka që Ronaldinho, Cristiano, Zidane dhe të tjerët nuk...

Lionel Messi ka përfunduar vetëm në vendin e pestë në garën për Topin e Artë, në vitin 2018. Megjithatë, argjentinasi vazhdon të konsiderohet si lojtari...

“Mirror”: Trajneri argjentinas për Manchester United dhe Real Madrid

Mauricio Pochettino, trajneri i Tottenham, verën e ardhshme do të jetë objektivi numër një i Manchester United dhe Real Madridit. Sipas “Mirror”, në fakt,...

“Po të isha në vend të Barcelonës, nuk do ta shkëmbeja...

Robert Pires i ka dhënë një këshillë Barcelonës. Legjenda e Francës, Robert Pires,ka thënë se ai nuk do ta shkëmbente Ousmane Dembelen me Neymarin. Francezi ka...

Barcelona po e transferon ‘tankën’ e Premierligës

Barcelona dëshiron ta transferoj një mbrojtës në afatin e janarit. Barcelona kërkon që ta transferoj një lojtar me përvojë në fazën defanzive. Skuadra katalonase po tenton...