Saturday, August 18, 2018

Kombëtaret

Presidentia e Kroacisë: ja dhurata që do ti bëjë Macron

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic ka konfirmuar se do të jetë të dielën pasdite në Moskë, për të ndjekur finalen e Kupës së Botës...

Halli i madh i portierit të Serbisë: Nuk e di si...

Disfata e serbëve ndaj Zvicrës nuk ka të bëjë vetëm me çështjen e krijuar politike dhe pretendimin e tyre se u provokuan nga shqiptarët,...

Maradona tjetër ‘sulm’ Argjentinës: Me pasimet që mori, Messi u kthye...

Argjentina bëri një paraqitje të dobët në Botëror dhe të gjithë janë duke menduar se dhe Leo Messi ka pasur faj në eliminimin nga...

Pas kualifikimit Zvicra merr një lajm të tmerrshëm

Dy futbollistët startues, Stephan Lichsteiner dhe Fabian Schar, janë ndëshkuar me kartonë të verdhë. Zvicra është kualifikuar në 1/8-ën e finales në Kupën e Botës,...

Qyteti shqiptar bëhet gati për varrim: Gjermania ndërroi jetë!

Humbja e Gjermanisë përballë Koresë së Jugut ishte padyshim një ndër surprizat kryesore të këtij kampionati Botëror. Vlen për t’u theksuar se skuadra gjermane ka...

ZYRTARE: Donis Avdijaj nënshkruan me skuadrën holandeze

Donis Avdijaj është rikthyer në kampionatin holandez Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Donis Avdijaj, ka nënshkruar me skuadrën nga Holanda, Willem II. 21 vjeçari nga Kosova...

Subasic është hero: Kërkova të mos më zëvendësonin, do luaja edhe...

Kroacia ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinalen e Botërorit të Rusisë, pas një fitore dramatike ndaj vendit organizator, Rusisë, ku kaloi vetëm falë gjuajtjeve...

Panucci: Për shqiptarët futbolli është…

Christian Panucci ka dhënë një intervistë për “Nemzetisport”. Ai ka prekur pothuajse të gjitha kombëtaret që marrin pjesë në Botëror, por pa harruar edhe...

Pyetja për Neymar nxjerr jashtë vetes Lukaku-n, ja çfarë thotë belgu...

Romelu Lukaku ka befasuar jo pak me mënyrën e përgjigjjes së tij kur u pyet sot në konferencën për shtyp nga gazetarët anglez nëse...

Zvicra u ndal në barazim, ja çfarë bëri Xhaka pas ndeshjes...

Granit Xhaka e festoi kualifikimin e Zvicrës nga grupi në Botërorin 2018. Edhe pse u ndal në një barazim 2-2 në ndeshjen e tretë në...