Saturday, October 20, 2018

Kombëtaret

Hysaj tregon se çfarë u tha Panucci në dhomat e zhveshjes

Elseid Hysaj ka folur për “Supersport” pas humbjes 2-0 ndaj Izraelit ku është shprehur se kanë bërë një lojë shumë të mirë, ashtu sikurse...

UEFA: Kosova nuk mund të luajë kundër këtyre dy kombëtareve

Përfaqësuesja e Kosovës dhe gjithë përfaqësueset tjera të Evropës më 2 dhjetor të këtij viti do të mësojnë kundërshtarët e kualifikimeve për Kampionatin Evropian...

Edhe sa pikë i duhen Kosovës për vendin e parë në...

Përfaqësueses së Kosovës i nevojiten edhe shtatë pikë për të siguruar vendin e parë në grupin e tretë në Ligën D në Ligën e...

Të gjithë po flasin për golin e James Rodriguez

Kolumbia ka mposhtur Shtetet e Bashkuara të Amerikës në ndeshje miqësore. Të udhëhequr nga James Rodriguez, Kolumbia ka arritur ta fitoi 4:2 përballjen ndaj Amerikës. Ishte...

Mourinho në Podgoricë, por për cilin futbollist?

Jose Mourinho rrezikon shkarkimin nga Manchester United? Broçkulla, nëse merret në konsideratë fakti që United vazhdon punën normalisht dhe shihet aktiviteti i trajnerit portugez,...

Do habiteni se çfarë thotë Panucci për humbjen me Izraelin

Pas humbjes 2-0 me Izraelin, trajneri i kuqezinjve, Christian Panucci, u shfaq i mërzitur me rezultatin, i cili sipas tij nuk iu përgjigj lojës...

Maradona sulmon Messin: Çfarë lideri, shkon 20 herë në…

Diego Armando Maradona ka ruajtur pothuajse gjithmonë respekt në deklaratat e tij për Leo Messin, por në programin meksikan “The Last Word”, legjenda argjentinase...

Lojtari i Real Madridit ia kalon edhe Neymarit me këtë simulin

Dani Ceballos është bërë hit në rrjetet sociale. Dani Ceballos ka arritur që t’i pushtoj rrjetet sociale, pas fitores së Anglisë 3 me 2 ndaj...

Çfarë ndodh nëse Kosova e kalon grupin në Ligën e Kombeve?

Kosova nuk arriti të marr më shumë se një pikë ndaj Ishujve Faroe. Përfaqësuesja e Kosovës barazoi me Ishujt Faroe, 1:1 në Torshavn. Kosova aktualisht është...

Futbollistja kosovare tregon historinë e saj si refugjate në Angli

Të shumtë ishin refugjatët të cilët gjatë luftës së fundit lëshuan Kosovën për të marrë rrugë drejt vendeve perëndimore duke kërkuar një jetë më...