Saturday, October 20, 2018

Kombëtaret

Pankina e Italisë; Këta janë dy kandidatët kryesor

Italia do të mësojë emrin e trajnerit të ri të saj në 20 maj. Këtë e deklaroi një ditë më parë zv/presidenti i komanduar...

Mançini flet me keqardhje: Vetëm një ekip në Botëror është më...

Trajneri i Italisë, Roberto Mançini, ka befasuar me deklaratën e tij në mediat. Tekniku 53-vjeçar është i mendimit se vetëm Brazili është më i mirë...

FIFA i jep fitoren 3-0 Gjermanisë me Meksikë, ja çfarë ka...

Miliona shikues në të gjithë botën mund të kenë fërkuar sytë pak çaste pas fillimit të ndeshjes së sotme në Kupën e Botës mes...

Ja kur mund ta shohim duelin Messi – Ronaldo në botëror

Duket se përballja midis Leo Mesit dhe Kristiano Ronaldos në një Kupë Bote është shumë afër. Në fazën e një të tetave Argjentina do...

Zhduken Messi e Ronaldo, ky është formacioni më i mirë i...

Një muaj emocione, 64 ndeshje të jashtëzakonshme dhe Franca kampione, ky është bilanci i Kupës së Botës të mbajtur në Rusi. Tifozët e futbollit gjatë...

Fotografi rrëfen momentin e festës me kroatët: Isha shtrirë. Ja çfarë...

Yuri Cortez e pësoi keq pas golit të Mario Mandzukic. Fotoreporteri Yuri Cortez, ka folur pas shtypjes që i bënë futbollistët kroatë pas golit të...

Kantes i kishte vdekur vëllau gjatë Botërorit – nuk i tregoj...

N’Golo Kante sot cilësohet si një nga mesfushorët më të mirë në botë.Gjithçka nisi me triumfin në Premierligë me Leicester Cityn, për të vazhduar...

Po bëhet realitet pjesëmarrja e Italisë në “Rusia 2018”

Spanja rrezikon përjashtimin nga Botërori “Rusi 2018” për shkak të çështjes “Villar”. Të paktën kështu shkruan prestigjiozja “El Pais”, sipas të cilës në Federatën Spanjolle...

Futbollistit të Kombëtares së Shqipërisë i vdes babai, ky është njoftimi...

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Naser Aliji, ka njoftuar se babai i tij ka ndërruar jetë. Babai i tij mësohet të ketë ndërruar jetë disa...

Pas ndeshjes në Botëror, Balotelli ofendon keq lojtarin kroat: Je p***...

Kroacia u kualifikua në finalen e Kupës së Botës pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-1. Pas sukesit historik futbollisti kroat, Dejan Lovren doli ne një...