Saturday, August 18, 2018

Kombëtaret

EKSKLUZIVE: Drita transferon “bomberin” brazilian nga Serie B (FOTO)

Një tjetër brazilian te kampioni i Kosovës. Drita ka arritur marrëveshje me sulmuesin brazilian Ricardo Verza de Souza, raporton ekskluzivisht Gazetasheshi.com. 21 vjeçari vjen nga...

Pogba dëbohet nga Gjermania, ishte mbi peshë

Nuk është një periudhë ideale kjo aktualja për Mathias Pogba, vëllai i madh i Paul, që aktualisht gjendet pa kontratë, pasi pësoi një dëmtim...

Zidane synon klubin e madh evropian

Pasi u largua nga Real Madridi në fund të sezonit që shkoi, Zinedine Zidane është duke menduar për aventurën e re. Dhe, e përditshmja e...

ZYRTARE: Pas Mandzukic, vjen pensionimi tjetër nga Kroacia

Daniel Subasic ka konfirmuar pensionimin nga përfaqësuesja e Kroacisë duke u bërë kroati i tretë që pas finales së Botërorit largohet nga kombëtarja. Ai i...

Messi pensionohet përkohësisht nga Argjentina?

Eliminimi nga Botërori ishte goditje e rëndë për të. Leo Messi nuk është më pjesë e Kombëtares së Argjentinës. Sipas “Goal”, Messi është pensionuar përkohësisht nga...

ZYRTARE: Mandzukic pensionohet nga Kombëtarja e Kroacisë, shkruan një letër emocionale

Mario Mandzukic zyrtarisht është larguar nga Kombëtarja e Kroacisë pas 12 viteve ku ka bërë 89 paraqitje dhe ka shënuar 33 gola. Këtë lajm e...

Kalinic shpjegon pse refuzoi medaljen e Botërorit

Nikola Kalinic ka refuzuar medaljen e Kupës së Botës pasi mendonite se nuk ka kontribuar në arritjen e madhe të Kroacisë që shkoi deri...

Pensionimi nga kombëtarja, Shakira mbështet Pique me mesazh prekës

Gerard Pique nuk do të luajë më me kombëtaren e Spanjës, pasi vetëm pak orë më parë lajmëroi tërheqjen nga përfaqësuesja “La Roja”. 31...

Pique e konfirmon vendimin e tij për Kombëtaren e Spanjës

Gerard Pique nuk do të vazhdojë të jetë pjesë e Kombëtares së Spanjës. Mbrojtësi katalan, është paraqitur në konferencë për shtyp para ndeshjes finale të...

Në Argjentinë janë të sigurtë, Icardi rikthehet në kombëtare

Gjithçka do të nisë nga e para dhe të gjithë do të kenë një shans. Përfshirë edhe sulmuesin e Interit, Mauro Icardi, që do...