Monday, December 10, 2018

Kombëtaret

Jupi: Kosova mund të zë vendin e tretë në grup

​Shqipëria ka një short shumë të favorshëm për Euro 2020 dhe ka mundësi shumë të mirë për të shkuar në këtë aktivitet, sipas analistit...

Ja si votuan Kosova dhe Shqipëria për Topin e Artë

France Football ka publikuar votat e jurisë për Topin e Artë. Luka Modric e fitoi Topin e Artë në Paris, ndërsa France Football ka publikuar...

Trajneri i Kosovës: Kemi 2 rrugë për në Europian, duhet të...

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka folur në lidhje me shortin e hedhur në Dublin për eliminatoret e Europianit 2020. Ndeshjet kualifikuese do të luhen...

De Biasi zbulon shanset e Shqipërisë në kualifikimet e EURO 2020

Gianni De Diasi ka folur rreth shortit të Shqipërisë në kualifikimet për Kampionatin Evropian. Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka thënë se ai beson...

Këto janë datat kur Kosova i zhvillon ndeshjet në kualifikimet për...

Kosova ka mësuar sot kundërshtarët për kualifikimet në Kampionatin Evropian. Përfaqësuesja e Kosovës nuk do të ketë punë të lehtë në kualifikimet për EURO 2020,...

Ky është reagimi i Challandes për grupin e Kosovës

Kosova sot ka mësuar kundërshtarët e saj për kualifikimet e EURO 2020. Kosova do të paraqitet për herë të parë në kualifikimet për kampionatin evropian,...

Kosova në një grup me Anglinë, reagimi i mediave serbe skandaloz!...

Kosova ka rënë në grupin A pas shortit të hedhur për kampionatin Europian të viti 2020. Kosova do të jetë në të njëjtin grup...

Panucci tregon objektivin: Ne duhet të luftojmë për vendin e dytë!

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, foli në lidhje me shortin e hedhur në Dublin të Irlandës. Numri një i stolit mendon se skuadra e...

Ky është grupi i Kosovës në rrugën për Euro 2020

Në këto moment është duke u hedhur drejtpërdrejt shorti për fazën eliminatore të Evropianit 2020. Kosova është renditur në grupin A, ku do të jetë...

Havizi: Nuk kam dëshirë që Shqipëria të jetë në një grup...

Sot në Dublin të Irlandës do të tërhiqet shorti për kualifikimet e EURO 2020. Për herë të parë, në këto kualifikime do të luaj kombëtarja...