Monday, December 10, 2018

Kategoria Superiore

Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova nuk kanë shfrytëzuar fondet e FIFA-s

Federata e Futbollit të Maqedonisë, nuk ka shfrytëzuar 1.4 milion dollarë, para të cilat FIFA ia ka dedikuar Maqedonisë përmes programit të saj ‘FIFA...

UEFA tjetër goditje për Skënderbeun, ‘ylli’ i skuadrës pozitiv me doping

Bajram Jashanica rezulton pozitiv në testin anti-doping, teksa është kontrolluar menjëherë pas ndeshjes Skënderbeu-Jang Bojs 1-1, zhvilluar më 28 shtator në Elbasan. Lajmi që përflitej...

UEFA “tronditë” Skënderbeun, e dënon me 10 vjet!

Komisioni i Disiplinës në UEFA, ka marrë vendimin drastik për klubin korçar, duke i dhënë kështu një përjashtim shumë të rëndë. Klubi i Skënderbeut është...

Luan në Serie A, por shumë shpejt mund të luaj me...

Ledian Memushaj nuk ka arritur të gjejë një skuadër që të shijojë qëndrimin në sezonin e dytë radhazi në Serinë A. Me Beneventon, e cila...