Saturday, December 15, 2018

Fa Kupë

Chelsea – Southampton, formacionet zyrtare të gjysmëfinales së FA Cup

Chelsea dhe Southamptoni kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Blutë e Londrës janë nikoqir të Southamptonit në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinale të Kupës FA, shkruan...

Yeovil – Man Utd, përfundon pjesa e parë

Yeovil Town dhe Manchester United po zhvillojnë ndeshjen në kuadër të raundit të katërt në FA Cup. Man Utd po avancon me epërsi minimale 1-0...

Wigan – Manchester City, formacionet zyrtare

Manchester City është mysafire e Wigan Athletic në rrethin e 1/8 në FA Cup në ndeshjen që nis në ora 20:55. Fituesi i ndeshjes kualifikohet...

Chelsea – Norwich, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Norwich City kanë publikuar formacionet zyrtare para takimit të tyre. Si rezultat i barazimit 0-0 në ndeshjen e parë, tani do të luhet...

Arsenal ‘turpërohet’ nga Nottingham në FA Cup

Nottingham Forest ka bërë befasinë në FA Cup. Skuadra nga ‘Championship’ ka arritur të eliminojë Arsenalin, në raundin e tretë të garave, duke e mposhtur...

Merret ky vendim për sherrin e Agueros me tifozët kundërshtarë

Sulmuesi argjentinas i Manchester Cityt, Sergio Aguero, i ka shpëtuar ndëshkimit nga Federata e Futbollit (FA), pas konfrontimit në përfundim të ndeshjes së të...

Huddersfield – Man Utd, formacionet zyrtare

Manchester United dhe Huddersfield Town takohen për herë të tretë këtë sezon. "The Terriers" triumfuan në shtëpi me rezultat 2-1 ndaj United në tetor, ndërsa...

Wigan 1-0 Manchester City, notat e lojtarëve

Manchester City befasisht është diskualifikuar nga FA Cup pas disfatës shokuese 1-0 ndaj Wigan Athletic. Dominimi i ndeshjes nga 'Citizens' nisi që nga fillimi i...

Hidhet shorti për raundin e katërt në FA Cup, ja ndeshjet...

Është hedhur shorti për ndeshjet e raundit të katërt në FA Cup. Kështu janë zbuluar kundërshtarët e Manchester United, Liverpool, Manchester City, Chelsea dhe Tottenham,...

Tottenham – Newport, formacionet zyrtare

Tottenham Hotspur e pret në Wembley skuadrën e Newport në ndeshjen kthyese në FA Cup pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë. Formacionet zyrtare: