Monday, October 22, 2018

Fa Kupë

Mourinho: Lojtarët e United kishin frikë të luanin ndaj Brighton

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka befasuar me deklaratën e tij pas fitores 2-0 që “djajtë e kuq” arritën ndaj Brighton në çerekfinalet...

Tërhiqet shorti për gjysmëfinalet e FA Cup, këto janë përballjet që...

Manchester United dhe Tottenham Hotspur përballen në gjysmëfinale të FA Cup pas hedhjes së shortit. Derisa, gjysmëfinalja tjetër zhvillohet ndërmjet Chelsea dhe Southampton, transmeton "Transferimet". Dy...

Hidhet shorti për raundin e tretë në FA Cup, do të...

Është hedhur shorti për ndeshjet e raundit të tretë të FA Cup. Në raundin e tretë të FA Cup do të zhvillohet derbi i Merseyside,...

Parashikimet e Paul Merson

Paul Merson ka parashikuar ndeshjet e kësaj fundjave në Premier League, e poashtu edhe ndeshjet gjysmëfinaliste në FA Cup. Liverpool, Arsenal e Manchester City luajnë...

Chelsea – Southampton, formacionet zyrtare të gjysmëfinales së FA Cup

Chelsea dhe Southamptoni kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Blutë e Londrës janë nikoqir të Southamptonit në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinale të Kupës FA, shkruan...

Huddersfield – Man Utd, formacionet zyrtare

Manchester United dhe Huddersfield Town takohen për herë të tretë këtë sezon. "The Terriers" triumfuan në shtëpi me rezultat 2-1 ndaj United në tetor, ndërsa...

Chelsea – Man Utd, formacionet e finales në FA Cup

Chelsea dhe Manchester United takohen sot në finalen e FA Cup.Finalja në Wembley sjellë dy rivalët e mëdhenj duke luftuar për një tjetër trofe. “Goal”...

E FUNDIT: Ja kur debuton Sanchez me Manchester United!

Alexis Sanchez është përfshirë me skuadrën e Manchester United ku të shtunën do të luaj kundër Yeovil. Padyshim që tifozët duan ta shohin sa më...

Tottenham – Rochdale, formacionet zyrtare

Në kuadër të rrethit 1/8 në FA Cup, në ndeshjen e kthimit, Tottenham e pret në shtëpi Rochdale-n, skuadër që garon në ligën e...

Liverpool 2-3 West Brom, notat e lojtarëve

West Brom e ka eliminuar Liverpoolin nga FA Cup pas ndeshjes dramatike në Anfield që përfundoi me rezultat 2-3 në të mirë të mysafirëve. Ndeshja,...