Friday, December 14, 2018

Fa Kupë

Parashikimet e Paul Merson

Paul Merson ka parashikuar ndeshjet e kësaj fundjave në Premier League, e poashtu edhe ndeshjet gjysmëfinaliste në FA Cup. Liverpool, Arsenal e Manchester City luajnë...

E FUNDIT: Ja kur debuton Sanchez me Manchester United!

Alexis Sanchez është përfshirë me skuadrën e Manchester United ku të shtunën do të luaj kundër Yeovil. Padyshim që tifozët duan ta shohin sa më...

Liverpool 2-3 West Brom, notat e lojtarëve

West Brom e ka eliminuar Liverpoolin nga FA Cup pas ndeshjes dramatike në Anfield që përfundoi me rezultat 2-3 në të mirë të mysafirëve. Ndeshja,...

Merret ky vendim për sherrin e Agueros me tifozët kundërshtarë

Sulmuesi argjentinas i Manchester Cityt, Sergio Aguero, i ka shpëtuar ndëshkimit nga Federata e Futbollit (FA), pas konfrontimit në përfundim të ndeshjes së të...

Chelsea – Man Utd, formacionet e finales në FA Cup

Chelsea dhe Manchester United takohen sot në finalen e FA Cup.Finalja në Wembley sjellë dy rivalët e mëdhenj duke luftuar për një tjetër trofe. “Goal”...

Chelsea pranon se ia ka frikën e madhe këtij futbollisti të...

Gary Cahill ka tregur se Romelu Lukaku si një kërcënim i veçantë përpara finales së Kupës FA në këtë fundjavë,përcjell Orainfo. Chelsea u kualifikua për...

Mourinho: Lojtarët e United kishin frikë të luanin ndaj Brighton

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka befasuar me deklaratën e tij pas fitores 2-0 që “djajtë e kuq” arritën ndaj Brighton në çerekfinalet...

Tërhiqet shorti për gjysmëfinalet e FA Cup, këto janë përballjet që...

Manchester United dhe Tottenham Hotspur përballen në gjysmëfinale të FA Cup pas hedhjes së shortit. Derisa, gjysmëfinalja tjetër zhvillohet ndërmjet Chelsea dhe Southampton, transmeton "Transferimet". Dy...

Liverpool – West Brom, formacionet zyrtare

Liverpool dhe West Brom ballafaqohen në raundin e katërt të FA Cup. Ndeshja fillon në ora 20:45 dhe luhet në stadiumin Anfield. Formacionet zyrtare:

Mourinho kundër ‘VAR’

Trajneri i Manchester United, portugezi Jose Mourinho, ka deklaruar se VAR nuk është aspak i përshtatshëm për futbollin. “Video assistant referee” mori një vendim...