Saturday, December 15, 2018

Fa Kupë

Tërhiqet shorti për gjysmëfinalet e FA Cup, këto janë përballjet që...

Manchester United dhe Tottenham Hotspur përballen në gjysmëfinale të FA Cup pas hedhjes së shortit. Derisa, gjysmëfinalja tjetër zhvillohet ndërmjet Chelsea dhe Southampton, transmeton "Transferimet". Dy...

Mourinho: Lojtarët e United kishin frikë të luanin ndaj Brighton

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka befasuar me deklaratën e tij pas fitores 2-0 që “djajtë e kuq” arritën ndaj Brighton në çerekfinalet...

Manchester United – Brighton, formacionet zyrtare

Manchester United dhe Brighton takohen në çerekfinale të FA Cup. Ndeshja zhvillohet në Old Trafford me fillim nga ora 20:45, transmeton "Transferimet". Formacionet zyrtare:

Tottenham – Rochdale, formacionet zyrtare

Në kuadër të rrethit 1/8 në FA Cup, në ndeshjen e kthimit, Tottenham e pret në shtëpi Rochdale-n, skuadër që garon në ligën e...

Merret ky vendim për sherrin e Agueros me tifozët kundërshtarë

Sulmuesi argjentinas i Manchester Cityt, Sergio Aguero, i ka shpëtuar ndëshkimit nga Federata e Futbollit (FA), pas konfrontimit në përfundim të ndeshjes së të...

Wigan 1-0 Manchester City, notat e lojtarëve

Manchester City befasisht është diskualifikuar nga FA Cup pas disfatës shokuese 1-0 ndaj Wigan Athletic. Dominimi i ndeshjes nga 'Citizens' nisi që nga fillimi i...

Wigan – Manchester City, formacionet zyrtare

Manchester City është mysafire e Wigan Athletic në rrethin e 1/8 në FA Cup në ndeshjen që nis në ora 20:55. Fituesi i ndeshjes kualifikohet...

Mourinho kundër ‘VAR’

Trajneri i Manchester United, portugezi Jose Mourinho, ka deklaruar se VAR nuk është aspak i përshtatshëm për futbollin. “Video assistant referee” mori një vendim...

Ky është shorti i çerekfinaleve të FA Cup

Manchester United e pret në shtëpi Brighton-in në çerekfinale të FA Cup pasi shorti u hodh këtë mbrëmje. Chelsea udhëton te Leicester City, Southampton viziton...

Huddersfield – Man Utd, formacionet zyrtare

Manchester United dhe Huddersfield Town takohen për herë të tretë këtë sezon. "The Terriers" triumfuan në shtëpi me rezultat 2-1 ndaj United në tetor, ndërsa...