Tuesday, March 20, 2018

Fa Kupë

Wigan 1-0 Manchester City, notat e lojtarëve

Manchester City befasisht është diskualifikuar nga FA Cup pas disfatës shokuese 1-0 ndaj Wigan Athletic. Dominimi i ndeshjes nga 'Citizens' nisi që nga fillimi i...

Wigan – Manchester City, formacionet zyrtare

Manchester City është mysafire e Wigan Athletic në rrethin e 1/8 në FA Cup në ndeshjen që nis në ora 20:55. Fituesi i ndeshjes kualifikohet...

Mourinho kundër ‘VAR’

Trajneri i Manchester United, portugezi Jose Mourinho, ka deklaruar se VAR nuk është aspak i përshtatshëm për futbollin. “Video assistant referee” mori një vendim...

Ky është shorti i çerekfinaleve të FA Cup

Manchester United e pret në shtëpi Brighton-in në çerekfinale të FA Cup pasi shorti u hodh këtë mbrëmje. Chelsea udhëton te Leicester City, Southampton viziton...

Huddersfield – Man Utd, formacionet zyrtare

Manchester United dhe Huddersfield Town takohen për herë të tretë këtë sezon. "The Terriers" triumfuan në shtëpi me rezultat 2-1 ndaj United në tetor, ndërsa...

Chelsea – Hull City, formacionet zyrtare

Pas fitores bindëse në Premier League, fokusi i Chelsea është FA Cup dhe do të mirëpret në shtëpi skuadrën e Hull City në rrethin...

Tottenham – Newport, formacionet zyrtare

Tottenham Hotspur e pret në Wembley skuadrën e Newport në ndeshjen kthyese në FA Cup pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë. Formacionet zyrtare:

Liverpool 2-3 West Brom, notat e lojtarëve

West Brom e ka eliminuar Liverpoolin nga FA Cup pas ndeshjes dramatike në Anfield që përfundoi me rezultat 2-3 në të mirë të mysafirëve. Ndeshja,...

Liverpool – West Brom, formacionet zyrtare

Liverpool dhe West Brom ballafaqohen në raundin e katërt të FA Cup. Ndeshja fillon në ora 20:45 dhe luhet në stadiumin Anfield. Formacionet zyrtare:

Yeovil 0-4 Man Utd, notat e lojtarëve

Man Utd ka mposhtur 4-0 skuadrën që garon në ligën e katërt të Anglisë, Yeovil Town, në kuadër të FA Cup. Golat nga Marcus Rashford, Ander...