Friday, December 14, 2018

Europa League

Atletiko Madrid – Arsenal, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

Atletiko Madridi kaloi në finale të Evropa Ligës, duke e eliminuar Arsenalin. Spanjollët i eliminuan londinezët me rezultat të përgjithshëm 2 me 1. Padyshim që lojtari...

Hedhet shorti në Europa League, këto janë përballjet

Tani më është hedhur shorti edhe në Europa League ku do të kemi takime mjaftë interesante. Po ashtu si në Champions League edhe në Europa...

ZYRTARE: Humb Botërorin nga operacioni në thembër

Laurent Koscielny do të jetë mungojë për përfaqësuesen e Francës në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”. Koscielny ka përfunduar operimin në thembër dhe do të jetë...

Napoli eliminohet ‘qëllimisht’ nga Europa League

Mediat italiane kanë shpërthyer në akuza ndaj ekipit të Mauricio Sarrit. Napoli u mposht nga Leipzig me rezultat 3:1 në ballafaqimin e tyre të parë...

VIDEO/ Lojtari i Milanit shkon të pijë ujë, e pabesueshme çfarë...

Milan ka marrë edhe fitoren e dytë në Ligën e Evropës. Në një natë të mbushur me emocione, skuadra e Gennaro Gattusos ka arritur të...

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Arsenal

Atletico Madrid do të mirëpres Arsenalin për të zhvilluar ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Ndeshja e parë në ‘Emirates Stadium’ ka përfunduar...

Wenger: Ky lojtar nuk na lejoi sonte të fitonim

Arsene Wenger është deklaruar pas barazimit me Atletiko Madridin. Trajneri i Arsenalit ka thënë se portieri i skuadrës spanjolle ua mohoi sonte fitoren, pasi bëri...

LAJMI I FUNDIT: Milan përjashtohet nga Europa League

Gjiganti italian Milan rrezikon të përjashtohet nga Europa League për sezonin e ardhshëm. Ky rrezik i përjashtimit vije pasi Elliott Management përpiqet të marrë...

Shpërthen Griezman: E dua këtë ekip në finale të Europa Ligës

Ylli i Atletico Madrid do të dëshironte në finale bashkëpatriotët e tij, por djemtë e Siemones duhet ta kalojnë së pari Arsenalin sonte në...

Shikoni golin e çmendur që e shënoi Lilaj ndaj Dinamo Kiev...

Skëndërbeu 'gjunjëzoi' ukrainasit Dinamo Kiev, duke e mposhtur me rezultat 3-2. Ky ishte goli i barazimit 1-1, një super-gol, i shënuar nga Sabien Lilaj. http://transferimet.net/wp-content/uploads/2017/11/6hw0f.mp4