Saturday, October 20, 2018

Europa League

Morata më në fund gjen golin, i siguron tre pikë Chelseat

Chelsa ka shënuar fitore ndaj skuadrës së Vidi me rezultatin minimal 1:0. Duke filluar nga minuta e parë e për gjatë tërë takimit të përzgjedhuri...

Europa League/ Rezultatet e pjesëve të para

Po luhen në këto momente ndeshjet e xhiros së dytë në grupet e Ligës së Europës. Janë 11 sfida që janë duke u luajtur dhe...

Chelsea – MOL Vidi, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të Chelsea dhe skuadrës hungareze MOL Vidi FC. Chelsea: Kepa; Zappacosta, Cahill, Christensen, Emerson; Fabregas, Kovacic, Loftus-Cheek; Pedro, Willian, Morata MOL Vidi: Tujvel; Vinicius,...

Milan – Olympiakos, formacionet zyrtare

Milan pret në San Siro grekët e Olympiakosit me fillim nga ora 19:00 në xhiron e dytë të grupit F në Europa League. 11-shet startuese: Milan:...

Qarabag – Arsenal, formacionet zyrtare

Arsenal udhëton në Azerbajxhan për të zhvilluar takimin përballë Qarabag në kuadër të fazës së grupeve në Europa League. Formacionet zyrtare janë publikuar: Qarabag: Vagner, Guseynov, Medvedev,...

FOTO/ Formacionet e mundshme: Milan – Olympiakos

Sot do të luhen ndeshjet për javën e dytë në fazën e grupeve të UEFA Europa Leagues. Në orën 18:55 në “San Siro” Milani do...

Këto janë ndeshjet e sotme në Europa League, Milan dhe Arsenal...

Pas Champions Leagues, emocionet përqendrohen në UEFA Europa League. Sonte do të luhen ndeshjet e javës së dytë për fazën e grupeve në eventin e...

Chelsea-MOL Vidi, anglezët s’dinë të humbasin në shtëpi

Ndeshja që do të zhvillohet në “Stamford Bridge” mes Chelsea-it dhe hungarezëve të MOL Vidi nuk duhet të ketë histori, të paktën në letër. ...

Rrëzimi qesharak i Kolollit gjatë festimit të golit, bëhet hit në...

Benjamin Kololli ka qenë hero i Zurichut në ndeshjen ndaj AEK-ut në Ligën e Evropës. Megjithatë, më tepër se për golin përfaqësuesi i Kosovës ka...

Dëmtohet ‘ylli’ i Chelseas, Sarri: Jam i lumtur për fitoren

Chelsea shijoi fitoren, 1-0 ndaj PAOK-ut për ta vazhduar rekordin e 100%-të me fitore këtë sezon me Maurizio Sarrin. Pas 7 minutash lojë Willian shënoi...