Saturday, August 18, 2018

Europa League

Kanë mbetur edhe 4 skuadra shqiptare në Europë, ja datat e...

Kukësi, Laçi, Shkëndija dhe Drita janë 4 skuadrat shqiptare që do të vazhdojnë aventurën në raundin tjetër të Europës. Kukësi dhe Shkëndija do të tentojnë...

Prishtina – Fola Esch, formacionet zyrtare

Skuadra e Prishtinës sonte takohet me Fola Esch, me fillim nga ora 19:00. Ndeshja mes Prishtinës dhe Fola Esch zhvillohet në stadiumin ‘Adem Jashari’ në...

Eliminimi nga Europa: Tifozët thyejnë stolat dhe godasin lojtarët

Dje pritej që skuadra bullgare, Levski, të kualifikohej për në turin e dytë të Ligës së Europës, por në fakt gjithçka ka shkuar në...

UEFA pasuron arkën e Dritës

Aventura e Dritës në Champions League ka përfunduar në rundin e parë, pasi humbi 5-0 me rezultat të përgjithshëm nga skuadra suedeze, Malmo. Drita tani...

Prishtina – FC Europa, formacionet zyrtare

Skuadra e Prishtinës sot do të takohet me FC Europan, në kuadër të ndeshjes kthyese të raundit preliminar të Europa Leagues. Prishtina dhe FC Europa...

Formacioni zyrtar i Prishtinës për ndeshjen ndaj Europas

Prishtina luan sot ndeshjen e parë parakualifikuese në Ligën e Evropës. Prishtinasit përballen me ekipin FC Europa, përcjellë “Lajmi.net”. Ndeshja fillon nga ora 18:00. Më poshtë e...

Ky do të jetë kundërshtari i FC Prishtinës, nëse kualifikohet tutje...

FC Prishtina mëson kundërshtarin e mundëshëm të fazës tjetër në Europa League. FC Prishtina do të ndeshet me skuadrën Europa në rundin preliminar në Europa...

UEFA ndan grupet për shortin e Europa League, klubet shqiptare njohin...

Ashtu siç ndodhi me Championsit, UEFA ka ndarë në grupe skuadrat edhe për shortin e turit të parë në Europa League. Kundërshtarë shumë të fortë...

Gjilani i’a prishë hesapet për ndeshjen e parë në “Europa League”,...

Prishtina mund të paraqitet pa dy përforcinet e ardhura nga Gjilani Armend Thaqi e Leotrim Bekteshi, në ndeshjen e parë para kualifikuese që skuadra...

ZYRTARE: Futbollisti i Kosovës suspendohet nga futbolli deri më 2020, shkak...

Kujtojmë që Jashanica rezultoi pozitiv në testin anti-doping pas ndeshjes kundër Young Boys në Europa League. Edhe pse mbrojtësi kosovar shpresonte në një dënim minimal,...