Tuesday, October 16, 2018

EFL Cup

Kualifikohet Chelsea dhe Arsenali, Liverpooli i thotë lamtumirë Carabao Cup

Arsenali dhe Chelsea vijojnë rrugëtimin në turin e tretë të Carabao Cup. Chelsea ka eliminuar Liverpoolin pasi fitoi me përmbysje 2-1 ku golat u shënuan...

Arsenal 0-3 Manchester City, raporti i ndeshjes

Manchester City është fitues i Carabao Cup pas fitores 3-0 ndaj Arsenal duke i siguruar Pep Guardiola-s trofeun e parë në klub. Liderët e Premier...

“Turp për ata. Xhaka e Ramsey…” kritika të ashpra për futbollistët...

Arsenal ka pësuar një disfatë turpëruese 3-0 ndaj Manchester City në finalen e Carabao Cup. E kritikat e ashpra nga gazetarë e analistë nuk munguan...

Manchester City – Bristol City, formacionet zyrtare të gjysmëfinales së parë...

Manchester City dhe Bristol City përballen në ora 20:45 në kuadër të gjysmëfinales së Carabao Cup. Në finale shkon skuadra e cila tregohet më e...

Chelsea – Arsenal, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Arsenal zhvillojnë ndeshjen e parë të gjysmëfinales së dytë të Carabao Cup. Kjo ndeshje luhet në Stamford Bridge me fillim nga ora 21:00,...

Man Utd eliminohet nga Derby në Carabao Cup

Vazhdon kriza e Manchester United dhe njëkohësisht rritet presioni mbi Jose Mourinho-n. Man Utd dështon të fitojë në shtëpi për të tretën herë radhazi, me...

Ja kur do të luhen gjysmëfinalet në Kupën e Anglisë, “Carabao”

Mbrëmë u hodh shorti për ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Ligës së Anglisë “Carabao”. Skuadra e Chelseat që eliminoi Bournemouthin do të takohet me Arsenalin,...

Leicester – Manchester City: Dramë në çerekfinalen e Kupës së Anglisë,...

Manchester City ka kaluar në gjysmëfinale të EFL Cup, duke eliminuar Leicester Cityn me penallti, 4:3. 120 minutëshi u mbyll baras, 1:1. Mysafirët kaluan në epërsi...

Arsenal – West Ham, formacionet zyrtare

Arsenal dhe West Ham ballafaqohen në kuadër të Carabao Cup në Emirates. Dy klubet londineze u takuan një javë më parë në Premier League, ndeshje...

Bristol City – Manchester City, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së dytë ndërmjet Bristol City dhe Manchester City në Carabao Cup. Takimi i parë në 'Etihad' përfundoi me rezultat...