Tuesday, December 11, 2018

EFL Cup

Ja kur do të luhen gjysmëfinalet në Kupën e Anglisë, “Carabao”

Mbrëmë u hodh shorti për ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Ligës së Anglisë “Carabao”. Skuadra e Chelseat që eliminoi Bournemouthin do të takohet me Arsenalin,...

Liverpool – Chelsea, formacionet zyrtare

Liverpool dhe Chelsea ballafaqohen në kuadër të Carabao Cup me fillim nga ora 20:45. Dy skuadrat kanë pushuar lojtarët kryesorë për t'i dhënë shansin për...

Chelsea – Derby, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të Chelsea dhe Derby County para përballjes së tyre në Carabao Cup. Chelsea: Caballero; Zappacosta, Cahill, Christensen, Emerson; Kante, Fabregas, Kovacic; Loftus-Cheek,...

Arsenal – Blackpool, formacionet zyrtare

Arsenal e pret në Emirates skuadrën që garon në ligën e katërt të Anglisë, Blackpool, në kuadër të Carabao Cup. Ndeshja fillon nga ora 20:45,...

Bristol synon arritjen historike ndaj Man City

Bristol City shpreson të shkruajë historinë në ndeshjen që do të luajë të martën në mbrëmje kundër Manchester City në shtëpi, e vlefshme për...

Bristol City – Manchester City, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së dytë ndërmjet Bristol City dhe Manchester City në Carabao Cup. Takimi i parë në 'Etihad' përfundoi me rezultat...

“Turp për ata. Xhaka e Ramsey…” kritika të ashpra për futbollistët...

Arsenal ka pësuar një disfatë turpëruese 3-0 ndaj Manchester City në finalen e Carabao Cup. E kritikat e ashpra nga gazetarë e analistë nuk munguan...

Arsenal – West Ham, formacionet zyrtare

Arsenal dhe West Ham ballafaqohen në kuadër të Carabao Cup në Emirates. Dy klubet londineze u takuan një javë më parë në Premier League, ndeshje...

Leicester – Manchester City: Dramë në çerekfinalen e Kupës së Anglisë,...

Manchester City ka kaluar në gjysmëfinale të EFL Cup, duke eliminuar Leicester Cityn me penallti, 4:3. 120 minutëshi u mbyll baras, 1:1. Mysafirët kaluan në epërsi...

Manchester City – Bristol City, formacionet zyrtare të gjysmëfinales së parë...

Manchester City dhe Bristol City përballen në ora 20:45 në kuadër të gjysmëfinales së Carabao Cup. Në finale shkon skuadra e cila tregohet më e...