Tuesday, October 16, 2018

EFL Cup

Bristol synon arritjen historike ndaj Man City

Bristol City shpreson të shkruajë historinë në ndeshjen që do të luajë të martën në mbrëmje kundër Manchester City në shtëpi, e vlefshme për...

Ja kur do të luhen gjysmëfinalet në Kupën e Anglisë, “Carabao”

Mbrëmë u hodh shorti për ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Ligës së Anglisë “Carabao”. Skuadra e Chelseat që eliminoi Bournemouthin do të takohet me Arsenalin,...

Bristol City – Manchester City, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së dytë ndërmjet Bristol City dhe Manchester City në Carabao Cup. Takimi i parë në 'Etihad' përfundoi me rezultat...

Arsenal – Chelsea, formacionet zyrtare

Arsenal dhe Chelsea kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të gjysmëfinales së kthimit të Carabao Cup. Kjo ndeshje do të zhvillohet...

Arsenal 0-3 Manchester City, raporti i ndeshjes

Manchester City është fitues i Carabao Cup pas fitores 3-0 ndaj Arsenal duke i siguruar Pep Guardiola-s trofeun e parë në klub. Liderët e Premier...

Arsenal – West Ham, formacionet zyrtare

Arsenal dhe West Ham ballafaqohen në kuadër të Carabao Cup në Emirates. Dy klubet londineze u takuan një javë më parë në Premier League, ndeshje...

Derbi londinez përfundon pa fitues

Chelsea dhe Arsenal kanë barazuar në ndeshjen e parë të gjysmëfinales në Carabao Cup. Kjo përballje ka përfunduar pa gola 0-0, me dy skuadrat që...

Man Utd eliminohet nga Derby në Carabao Cup

Vazhdon kriza e Manchester United dhe njëkohësisht rritet presioni mbi Jose Mourinho-n. Man Utd dështon të fitojë në shtëpi për të tretën herë radhazi, me...

Kualifikohet Chelsea dhe Arsenali, Liverpooli i thotë lamtumirë Carabao Cup

Arsenali dhe Chelsea vijojnë rrugëtimin në turin e tretë të Carabao Cup. Chelsea ka eliminuar Liverpoolin pasi fitoi me përmbysje 2-1 ku golat u shënuan...

Oxford – Manchester City, formacionet zyrtare

Manchester City është mysafire e skuadrës që garon në ligën e katërt angleze, Oxford United, në raundin e tretë të Carabao Cup. Takimi fillon në...