Tuesday, October 16, 2018

Coppa Italia

Juventus-Milan, parashikimi i ekspertit: Ja si del finalja e kupës

Stefano Palmieri, i cili formulon parashikimet e ndeshjeve të futbollit te prestigjiozja sportive italiane “Calciomeracto”, fokusohet te finalja e kupës së Italisë Juventus-Milan, për...

Ky super-yll i Juventus mungon në finalen e kupës ndaj Milanit

Suspendimi i Giorgio Chiellinit është konfirmuar zyrtarisht, prandaj mbrojtësi i Juventusit do të humbasë finalen e Kupës së Italisë ndaj Milanit Ishte hera e dytë...

Inter – Pordenone, formacionet zyrtare

Ndeshja fillon prej 21:00. Interi takohet me ekipin e Pordonones në Kupën e Italisë. Skuadrat kanë publikuar tani edhe formacionet zyrtare. Inter: Padelli, Nagatomo, Skriniar, Ranocchia, Dalbert,...

Aktori i famshëm italian bën këtë premtim nëse Milani fiton ndaj...

Aktori i njohur italian, Diego Abatantuono, është një tifoz i famshëm i Milanit. Në një prononcim për “La Gazzetta dello Sport” përpara finales nuk e...

Milan – Inter, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Milan – Inter Milan dhe Inter kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së...

Gattuso zbulon fajtorin e humbjes ndaj Juventusit në finale

Gennaro Gattuso është deklaruar pas humbjes në finale të Kupës së Italisë nga Juventusi. Trajneri i Milanit ka thënë se gabimet e shumta që bënë...

Fitoi Kupën e Italisë, Allegri flet me fjalë të mëdha për...

Juventus ka fituar trofeun e parë sezonal, Kupën e Italisë, pasi mposhti Milanin në finale me rezultatin e thellë 4-0. Nuk e ka fshehur gëzimin...

Juventusi e fiton Kupën e Italisë

Juventusi e ka shkatërruar Milanon e Gattusos duke e mposhtur me rezultat 4-0 në Stadio Olimpico të Romës për Kupën e Italisë Pjesa e parë...

Formacionet zyrtare: Juventus – Milan

Sot në orën 21:00 do të kuhet finalja e Kupës së Italisë ndërmjet Juventusit dhe Milanit. Kjo ndeshje zhvillohet në ”Stadio Olimpico” të Romës, ndërsa...

S.S Lazio – A.C Milan, formacionet zyrtare

Lazio dhe Milan takohen në kuadër të gjysmëfinales së Coppa Italia. Ndeshja e parë, e zhvilluar në San Siro, kishte përfunduar pa gola, transmeton "Transferimet". Prandaj,...