Saturday, August 18, 2018

Coppa Italia

Formacionet zyrtare: Juventus – Milan

Sot në orën 21:00 do të kuhet finalja e Kupës së Italisë ndërmjet Juventusit dhe Milanit. Kjo ndeshje zhvillohet në ”Stadio Olimpico” të Romës, ndërsa...

Allegri tallet Milanin, pas triumfit në Kupën e Italisë

Max Allegri është deklaruar pas triumfit në Kupën e Italisë. Trajneri i Juventusit ka thënë pas ndeshjes se ata e kanë dominuar ndeshjen në tërësi...

Fitoi Kupën e Italisë, Allegri flet me fjalë të mëdha për...

Juventus ka fituar trofeun e parë sezonal, Kupën e Italisë, pasi mposhti Milanin në finale me rezultatin e thellë 4-0. Nuk e ka fshehur gëzimin...

Bonucci i dërgon mesazh Juventusit pas humbjes në finalen e Coppa...

Kapiteni i Milanit, Leonardo Bonucci ka reaguar pas humbjes nga Juventus në finalen e Coppa Italia Leonardo Bonucci ka uruar Juventusin për triumfin në Coppa...

Inter do të vendos për fatin e Gattusos

Gennaro Gattuso mund të shkarkohet nga posti i trajnerit në Milan në rast të humbjes ndaj Interit në Coppa Italia. Derbi i Milanos do të...

Juventus-Milan, ja kush favorizohet nga kompanitë e basteve për të fituar...

Sonte në orën 21:00 në “Olimpico” të Romës do të luhet finalja e Kupës së Italisë mes Juventusit dhe Milanit, shkruan Syri.net. Sfida mes dy...

Aktori i famshëm italian bën këtë premtim nëse Milani fiton ndaj...

Aktori i njohur italian, Diego Abatantuono, është një tifoz i famshëm i Milanit. Në një prononcim për “La Gazzetta dello Sport” përpara finales nuk e...

Juventus-Milan, parashikimi i ekspertit: Ja si del finalja e kupës

Stefano Palmieri, i cili formulon parashikimet e ndeshjeve të futbollit te prestigjiozja sportive italiane “Calciomeracto”, fokusohet te finalja e kupës së Italisë Juventus-Milan, për...

Juventusi e fiton Kupën e Italisë

Juventusi e ka shkatërruar Milanon e Gattusos duke e mposhtur me rezultat 4-0 në Stadio Olimpico të Romës për Kupën e Italisë Pjesa e parë...

Juventus – Atalanta, formacionet e mundshme

Juventusi dhe Atalanta pritet të fusin ekipet e para në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, me Alex Sandro përsëri në treshen e sulmit. Ja formacionet...