Friday, December 14, 2018

Coppa Italia

Juventus – Milan, lojtari dhe dështimi i ndeshjes

Juventusi e ka mposhtur Milanin në Kupën e Italisë me rezultat të thellë prej 4 me 0. “Zonja e Vjetër” arriti që për të katërtën...

Allegri tallet Milanin, pas triumfit në Kupën e Italisë

Max Allegri është deklaruar pas triumfit në Kupën e Italisë. Trajneri i Juventusit ka thënë pas ndeshjes se ata e kanë dominuar ndeshjen në tërësi...

Ky super-yll i Juventus mungon në finalen e kupës ndaj Milanit

Suspendimi i Giorgio Chiellinit është konfirmuar zyrtarisht, prandaj mbrojtësi i Juventusit do të humbasë finalen e Kupës së Italisë ndaj Milanit Ishte hera e dytë...

Skandal në Coppa Italia

Në total, vetëm 28 për qind e futbollistëve titullarë janë paraqitur në duelet e xhiros së fundit në Coppa Italia. Skuadrat më të mëdha italiane...

Milan 1-0 Inter, notat e lojtarëve

Milani është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, pasi në çerekfinale e ka mposhtur Interin. Skuadra e Gennaro Gattusos, ka shënuar fitore me rezultat...

Atalanta – Juventus, formacionet zyrtare

Atalanta dhe Juventus ballafaqohen në kuadër të gjysmëfinales së Coppa Italia. Kjo do të jetë ndeshja e parë që do të zhvillohet, ndërsa ndeshja e...

Inter – Pordenone, formacionet zyrtare

Ndeshja fillon prej 21:00. Interi takohet me ekipin e Pordonones në Kupën e Italisë. Skuadrat kanë publikuar tani edhe formacionet zyrtare. Inter: Padelli, Nagatomo, Skriniar, Ranocchia, Dalbert,...

Aktori i famshëm italian bën këtë premtim nëse Milani fiton ndaj...

Aktori i njohur italian, Diego Abatantuono, është një tifoz i famshëm i Milanit. Në një prononcim për “La Gazzetta dello Sport” përpara finales nuk e...

Bonaventura e pranon: Juventus ka ndryshim të madh nga Milani

Giacomo Bonaventura pranon se e pa ndryshimin midis Milanit dhe Juventusit pas humbjes në finalen e Kupës së Italisë me rezultatin 4-0. Kuqezinjtë nuk pësuan...

Juventus-Milan, parashikimi i ekspertit: Ja si del finalja e kupës

Stefano Palmieri, i cili formulon parashikimet e ndeshjeve të futbollit te prestigjiozja sportive italiane “Calciomeracto”, fokusohet te finalja e kupës së Italisë Juventus-Milan, për...