Tuesday, March 20, 2018

Coppa Italia

Atalanta – Juventus, formacionet zyrtare

Atalanta dhe Juventus ballafaqohen në kuadër të gjysmëfinales së Coppa Italia. Kjo do të jetë ndeshja e parë që do të zhvillohet, ndërsa ndeshja e...

VAR-i e ‘varros’ Interin, del VIDEO-ja e së vërtetës: Penallti…!

Edhe këtë herë “Derby della Madonnina” ndërmjet Milanit dhe Interit nuk ka përfunduar pa polemika. Interit iu mohua një gol, i cili u anulua nga...

Deklaratë interesante e Gattusos, pasi eliminoi Interin

Gennaro Gattusso gati sa nuk fluturoi nga gëzimi pas fitores me Interin në Kupën e Italisë, por deklarata pas ndeshjes e trajnerit të Milanit...

Milan 1-0 Inter, notat e lojtarëve

Milani është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, pasi në çerekfinale e ka mposhtur Interin. Skuadra e Gennaro Gattusos, ka shënuar fitore me rezultat...

Milan – Inter, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Milan – Inter Milan dhe Inter kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së...

Inter do të vendos për fatin e Gattusos

Gennaro Gattuso mund të shkarkohet nga posti i trajnerit në Milan në rast të humbjes ndaj Interit në Coppa Italia. Derbi i Milanos do të...

Skandal në Coppa Italia

Në total, vetëm 28 për qind e futbollistëve titullarë janë paraqitur në duelet e xhiros së fundit në Coppa Italia. Skuadrat më të mëdha italiane...

Formacionet e mundshme: Milan – Verona

Sot në orën 20:45 Milani do të presë në “San Siro” skuadrën e Veronas në ndeshjen e vlefshme për 1/8 në Kupën e Italisë. “Calciomercato.com”...

Inter – Pordenone, formacionet zyrtare

Ndeshja fillon prej 21:00. Interi takohet me ekipin e Pordonones në Kupën e Italisë. Skuadrat kanë publikuar tani edhe formacionet zyrtare. Inter: Padelli, Nagatomo, Skriniar, Ranocchia, Dalbert,...