Tuesday, October 16, 2018

Copa del Rey

A është kjo fotografia më emocionuese e vitit 2018?

Barcelona fitoi për të 30-tën herë Kupën e Mbretit duke e mposhtur në finale Sevillan me rezultat 5:0. Kjo finale, ishte e fundit për Andres...

Barcelona merr lajmin e mirë para finales së Kupës së Mbretit...

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, pritet që të rikthehet në aksion për Kupën e Mbretit, pasi ka bërë operim gishtin e thyer. Rakitic theu gishtin...

Formacionet e mundshme: Barcelona – Murcia

Sot në orën 19:30 Barcelona do të presë në “Camp Nou” skuadrën e Murcias në ndeshjen e kthimit të vlefshme për Copa del Rey. Kujtojmë...

Përfundon hedhja e shortit në Copa del Rey. Luhen dy derbi

Ka përfunduar hedhja e shortit për fazën çerekfinale në Copa del Rey. Fati i goglave ka vendosur që të kemi dy derbi: Reali përballë Leganes,...

Barcelona – Espanyol, formacionet zyrtare

Barcelona e mirëpret Espanyol në Camp Nou për të zhvilluar ndeshjen e dytë mes rivalëve lokal në çerekfinalen e Copa del Rey. Barcelona do të...

Gafë skandaloze! Federata ‘eliminon’ Real Madridin nga Copa del Rey

Federata e Futbollit e Spanjës e ka “eliminuar” shkurtimisht Real Madridin nga Copa del Rey, por madrilenët mund të rrinë të qetë pasi lapsusi...

Del nga kontrolli Turan, e sulmon keq referin

Ish-futbollisti i Atletico Madrid dhe Barcelona, Arda Turan, ka dalë me karton të kuq në minutat shtesë të ndeshjes së barazuar 1-1 mes Basaksehir...

Ky është rekordi historik që mund ta thyejë Leo Messi

Messi ka shënuar së paku një gol në 4 finale të Copa del Rey më 2009, 2012, 2015 dhe 2017. Leo Messi mund ta thyejë...

Real Madrid – Leganes, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Real Madrid - Leganes. Ndeshja zhvillohet në kuadër të Copa del Rey me fillim nga ora 21:30, transmeton Transferimet.net. Formacionet...

Numancia 0-3 Real Madrid, notat e lojtarëve

Real Madrid ka mposhtur me rezultat të thellë 3-0 skuadrën që luan në Segunda Division, Numancia. Kjo ishte ndeshja e parë që u zhvillua ndërmjet...