Tuesday, October 16, 2018

Champions League

Gruaja e arbitrit njëra nga arsyet pse ky i fundit akordoi...

Disa tifozë të Juventusit po thonë se gruaja e arbitrit Olivier është një nga arsyet se pse ky i fundit akordoi penallti në favor...

Manolas lëndohet me Greqinë, mungon ndaj Real Madridit?

Roma ka marrë lajm të keq për mbrojtësin Kostas Manolas. Kostas Manolas ka pësuar lëndim në ndeshjen Greqi – Hungari në Ligën e Kombeve. Mediat italiane...

Analiza e mediave gjermane: Pesë arsyet pse Bayern Munich do të...

Bayern Munich-Real Madrid mund të quhet padyshim finale e parakohshme e Champions League, me gjermanët dhe spanjollët që do të diskutojnë mes tyre se...

Valverde: “Me Roma-n nuk ka mbaruar ende.”

Bosi i Barcelonës Ernesto Valverde paralajmëron çerekfinale të Ligës së Kampionëve me Romën nuk ka mbaruar. "Ata shënuan tre gola me Chelsean." Ndeshje e parë...

Ronaldo ka një lajm të keq për Liverpoolin

Cristiano Ronaldo është në regjim specifik për të ruajtur formën e mirë para ballafaqimit me Liverpoolin në finalen e Ligës së Kampionëve. Cristiano Ronaldo vazhdon...

Buffon: Ronaldo meriton të krahasohet me Maradonan, Messin apo Pelen

Edhe pse Cristiano Ronaldo i shënoi dy gola për t’ia prishur Gianluigi Buffonit ëndrrën e Ligës së Kampionëve, portieri italian i bëri shumë lëvdata...

Presidenti i PSG-së bën një gjest fantastik, tifozët e Liverpoolit e...

Al Khelaifi ka bërë homazhe për viktimat e tragjedisë në Hillsborough. Sonte Liverpool dhe PSG takohen në kuadër të Ligës së Kampionëve. Presidenti i francezëve, Naser...

Ja çfarë thotë Paolo Dybala pasi shënoi tripletën në Champions

Paolo Dybala ishte protagonisti absolut në triumfin e Juventusit ndaj Young Boys me rezultatin 3-0. Argjentinasi shënoi tripletë duke dhuruar spektakël në sytë e Cristiano...

Casillas ka një mesazh për Realin pas kualifikimit në finale

Iker Casillas ka uruar Real Madridin pas kualifikimit në finalen e Champions Leagues. Ish kapiteni i “Los Blancos” ka thurur elozhe për skuadrën e trajnerit...

UEFA suspendon Carvajalin?

“Mundo Deportivo” shkruan se ai mund të dënohet me një ndeshje shtesë pas karonit të verdhë ndaj APOEL-it. UEFA mund ta suspendojë mbrojtësin e Real...