Saturday, August 18, 2018

Champions League

Interin e pret ‘ferri’ në grupe, ja kundërshtarët e mundshëm në...

Pas 6 vitesh mungesë, Interi është rikthyer të luajë në fazën e grupeve të Champions Leagues. Zikaltërit do të kenë një mison shumë të vështirë...

Klopp: Do të luftojmë për ëndrrën tonë, finalen e “Championsit”

Jurgen Klopp ka pranuar se kalimi në finale të Ligës së Kampionëve do të jetë ëndërr për të dhe për lojtarët e Liverpoolit. Pas fitores...

Thomas Muller: Me pak fat do ta fitojmë Ligën e Kampionëve

Bayern Munich tashmë ka mësuar edhe kundërshtarin e radhës në Ligën e Kampionëve pas hedhjes së shortit në Nyon të Zvicrës. Bavarezët në çerekfinale do...

Klopp i drejtohet Ramosit: Je kancer i futbollit

Një duel mes Sergio Ramos dhe Mohamed Salah ka bërë që egjiptiani të lëndohet dhe të detyrohet ta lëshojë fushën. Derisa ndeshja finale mes Real...

Ky ishte reagimi i Del Pieros pas fitores së Juventusit ndaj...

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe...

Ja kur do të kthehet Drita në Kosovë

Skuadra kampione e Kosovës, Drita, ka arritur sukses historik duke kaluar me sukses turneun parakualifikues të Ligës së Kampionëve në Gjibraltar ku mposhti kampionin...

Juventus-Real Madrid, ja cilin ekip favorizojnë kompanitë e basteve

Juventus do të presë Real Madridit të martën mbrëma (nesër) në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve mes dy gjigantëve europianë. “Los Blancos”...

“Mësuam nga gabimi i Barcelonës”

Një barazim pa gola të mërkurën, në “Allianz Arena”, ishte e mjaftueshme për të vulosur kualifikimin e Bayern Munich në gjysmëfinale të Ligës së...

Ja çfarë ndodh dhe Bajernin me Barçën, nëse Liverpool fiton Champions...

Nuk është vetëm finale, por më shumë se finale ajo e Champions League mes Real Madridit e Liverpoolit, që do të zhvillohet në Kiev...

Roma bëri mrekullinë me Barcelonën, ja si e përgëzon Spalletti ish-ekipin...

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti përgëzoi Romën për ndeshjen e madhe kundër Barcelonës, duke i eliminuar spanjollët nga Champions League. "Roma arriti diçka të jashtëzakonshme....