Saturday, August 18, 2018

Champions League

Kanë mbetur edhe 4 skuadra shqiptare në Europë, ja datat e...

Kukësi, Laçi, Shkëndija dhe Drita janë 4 skuadrat shqiptare që do të vazhdojnë aventurën në raundin tjetër të Europës. Kukësi dhe Shkëndija do të tentojnë...

UEFA pasuron arkën e Dritës

Aventura e Dritës në Champions League ka përfunduar në rundin e parë, pasi humbi 5-0 me rezultat të përgjithshëm nga skuadra suedeze, Malmo. Drita tani...

Formacionet zyrtare: Drita – Malmo

Sonte (e martë) Drita zhvillon ndeshjen historike në Ligën e Kampionëve. Kampioni i Kosovës është nikoqir i kampionit të Suedisë, Malmo, për sfidën e raundit...

Skuadra e Malmos mbërrin në Kosovë

Skuadra e Malmos ka mbërritur në Kosovë një ditë para zhvillimit të ndeshjes me Dritën. Sot pas orës 16:00, Malmo ka ateruar në aeroportin e...

Ky është numri i biletave të shitura për super ndeshjen Drita...

Vazhdon shitja e biletave për ndeshjen e së martës ndërmjet Dritës dhe Malmos në kuadër të rrethit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Në...

Ja kur do të kthehet Drita në Kosovë

Skuadra kampione e Kosovës, Drita, ka arritur sukses historik duke kaluar me sukses turneun parakualifikues të Ligës së Kampionëve në Gjibraltar ku mposhti kampionin...

Fitorja e Dritës, lajm kryesor në faqen e UEFA-s (FOTO)

Drita ka shkruar historinë e futbollit kosovar duke arritur të fitojë turneun parakualifikues të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti në finale kampionin e Gjibraltarit,...

ZYRTARE: Lincoln – Drita mund ta ndiqni në këtë kanal kosovar

Duelin final të raundit paraeliminator të Ligës së Kampionëve ndërmjet kampionit nga Gjibraltari, Lincoln dhe kampionit nga Kosova, Dritës që sot, mund ta ndiqni...

S. Coloma – Drita: Formacionet zyrtare (FOTO)

Sot Kampionia e Kosovës, Drita, debuton në Ligën e Kampionëve, shkruan futbollikosovar.com Drita do të ndeshet me kampionin e Andorës, Santa Coloman, në kuadër të...

FOTO/ Hidhet shorti i Champions League, këto janë çiftet e turit...

U hodh në Nion të Zvicrës shorti i turit të parë eliminator të Champions League, njofton Syri.net. Pas përjashtimit të Skënderbeut, është Kukësi që do...