Monday, December 10, 2018

Champions League

Buffon: Nuk e dua Juventusin përballë në finalen e Championsit

Gianluigi Buffon, i cili u largua nga Juventusi pas 17 vitesh, do të kërkojë të fitoje atë që i ka munguar deri më tani;...

ZYRTARE: Nga ky sezon VAR futet në Ligën e Kampionëve

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-së ka vendosur që nga ky sezon të futet VAR në Ligën e Kampionëve. UEFA ka marr vendim zyrtar që Video Assistenti...

VIDEO/ E turpshme ajo që ndodhi me Interin pas ndeshjes ndaj...

Pas humbjes 1-0 në Champions League ndaj Tottenham, Inter është përballur me një tjetër turpërim. Ndërsa pritej të zhvillohej ndeshja ndaj Tottenham, në Kinë u...

Messi tregon me cilin ekip dëshiron të përballet në fazën tjetër...

Lionel Messi bëri një paraqitje të mirë në fitoren e Barcelonës 2-1 përballë PSV-së. Pas ndeshjes 5 herë fituesi i “Topit të Artë” foli i...

FOTO/ Formacioni më i mirë i javës në Champions League, nuk...

ë martën dhe të mërkurën janë zhvilluar ndeshjet e javës së parafundit në fazën e grupeve të Champions Leagues. 12 klube kanë siguruar kualifikim në...

Top dhjetë golashënuesit më të mirë, të të gjitha kohërave në...

Në Ligën e Kampionëve, tash e sa vite kan kaluar shumë emra dhe shumë ekipe të futbollit. Por, jo të gjithë kanë pasur fatin të...

Spalletti: Mund të kishim guxuar më shumë, ja kush është thembra...

Trajneri i Inter analizon disfatën e Inter ndaj Tottenham në Wembley. Zikaltrit janë mposhtur pas golit të Eriksen në fund të takimit dhe tani...

PSG 2-1 Liverpool, notat e lojtarëve

Paris Saint Germain e ka mposhtur me rezultat 2-1 Liverpoolin sonte duke ia komplikuar më të madhe kalimin në grupe të nënkampionit evropian. Skuadrat që...

Interi rrezikon kualifikimin, Spalleti shpreson te Barcelona: Nuk besoj se do...

Trajneri i Interit analizon disfatën ndaj Tottenhamit në “Wembley”, që rrezikon kualifikimin nga grupi në Ligën e Kampioneve. Zikaltrit janë mposhtur 1-0 në Londër pas...

PSG e fiton derbin, Liverpool rrezikon eliminimin

Paris Saint Germain ka shënuar fitore të rëndësishme në ‘Parkun e Princave’ duke e mundur 2:1 Liverpoolin në ndeshjen e xhiros së pestë të...