Buffon zbulon arsyen pse nuk e ngriti trofeun e Coppa Italia

363
SHARE

Gianluigi Buffon nuk e ngriti trofeun e fitores në Coppa Italia.

Gianluigi Buffon ka zbuluar arsyen pse nuk e ngriti trofeun e Coppa Italias.

Juventus mposhti në finale Milanin me rezultat 4:0 por edhe pse kapiten, Buffon nuk e ngriti trofeun e fitores,

“Këto suksese nuk janë vetëm meritë e imja por edhe e djelmoshave. Chiellini e ka ngritur gjithmonë, këtë vit kam dashur ta bëjnë Claudio, Barzagli dhe Lichtsteiner sepse e kanë bërë detyrën time si kapiten më të thjeshtë se që duhej”, u shpreh ai

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.