Bonaventura e pranon: Juventus ka ndryshim të madh nga Milani

87
SHARE

Giacomo Bonaventura pranon se e pa ndryshimin midis Milanit dhe Juventusit pas humbjes në finalen e Kupës së Italisë me rezultatin 4-0.

Kuqezinjtë nuk pësuan asnjë gol në pjesën e parë, por në të dytën u shkatërruan 4-0

“Ne luajtëm mirë për rreth një orë, pastaj humbëm rrugën pas golave ??të parë dhe u bë një luftë e vështirë”, tha mesfushori për “Rai Sport”.

“Ne patëm një udhëtim të shkëlqyer në Coppa Italia dhe dhamë gjithçka, por ju mund të shihni dallimin në cilësi midis të dy ekipeve finaliste. Juve ka luftuar për Scudetton, Coppa Italia dhe Ligën e Kampionëve për vite, ndërsa skuadra jonë u krijua me të vërtetë këtë vit. Juve kishte Gonzalo Higuain dhe Claudio Marchisio në stol, që thotë gjithçka”, përfundoi Bonaventura.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.