Bayern Munich 0-3 Borussia Monchengladbach, notat e lojtarëve

35
SHARE

Bayern Munich pëson humbjen e dytë radhazi në Bundesliga, me Borussia Monchengladbach që i shkakton disfatë turpëruese në Allianz Arena.

Alassane Plea, Lars Stindl dhe Patrick Herrman ishin golashënuesit për Monchengladbach, transmeton Transferimet.net.

Bayern zbret në pozitën e pestë në tabelë, me katër pikë prapa liderëve Borussia Dortmund, që siguroi pikët e plota me rezultat 4-3 në një ndeshje dramatike përballë Augsburg.

Statistikat:

NOTAT E LOJTARËVE:

Bayern: Neuer (6); Kimmich (6), Süle (6), Hummels (6), Alaba (6); Thiago (6); Robben (6), Müller (6), Goretzka (5), Rodríguez (6); Lewandowski (6)

Zëvendësuesit: Sanches (6), Ribéry (6), Gnabry (6)

B. Monchengladbach: Sommer (6); Lang (6), Ginter (6), Elvedi (6), Wendt (6); Hofmann (7), Kramer (6), Neuhaus (6); Stindl (7), Pléa (7), Hazard (6)

Zëvendësuesit: Zakaria (5), Traoré (N/A), Herrmann (7)

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.