Barcelona-Griezmann, lajm bombastik nga AS

222
SHARE

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevoj për ndihmë financiare për mirëmbajtjen faqes.

Antoine Griezmann ka një marrëveshje për t’u bashkuar me Barcelonën nga Atletico Madrid këtë verë, sipas raporteve.

Diario AS citon një raport në Le 10 Sport me francezin, duke deklaruar se sulmuesi ka bërë të ardhmen e tij tek gjigandët katalanas, pavarësisht nga përpjekjet e Atleticos për ta bindur atë të qëndrojë.

26-vjeçari thuhet se ka rënë dakord për të shkuar në Blaugrana verën e kaluar me “siguri” të mëtejshme mes dy klubeve, me të cilët thuhej se kishte një klauzolë lirimi prej 100 milion eurosh, transmeton “Transferimet”.

Një veprim i tillë do të vazhdojë një merkato te madhe të shpenzimeve nga Barca pas shpenzimeve të mëdha për të transferuar Ousmane Dembele, Philippe Coutinho dhe mesfushorin brazilian Arthur nga Gremio, i cili do të bashkohet në janar.

Raporti gjithashtu thotë se klubi po e mban numrin e 7-të – të fundit të okupuar nga Arda Turan – te rezervuar për ish-lojtarin e Real Sociedad.

Manchester United dhe Paris Saint-Germain kishin qenë gjithashtu të lidhur me Griezmann por ata duket se kanë humbur në nënshkrimin e tij.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.