Barcelona gati për të transferuar ‘Lewandowskin e ri’

100
SHARE

Barcelona ka shtuar interesimin për të transferuar sulmuesin e talentuar, Krzysztof Piatek.

23-vjeçari ka shënuar shtatë gola në tri ndeshje për Genoan dhe në këtë mënyrë ka vendosur Davide Ballardinin në një pozicion të vështirë pasi i janë dashur vetëm gjashtë minuta për të shënuar golin e tij të parë në Serie A.

“Jam pothuajse i frikësuar të flas për Pietekun”, ka thënë trajneri i Genoas pasi fitores se parë kundër Empolit muajin e kaluar, “sepse kjo do të ishte ftesë për ti bërë presion atij”.

“Por, ai më të vërtetë duket një lojtar i kompletuar. Ndjej se ai me të vërtetë do të bëhet një lojtar i madh. Por, jam duke u përpjekur që mos të flas për të deri ta arrin kulmin”.

Kjo formë e tij ka bërë që çmimi i 23 vjeçarit të rritet menjëherë, ndërsa ai ju bashkua ekipit italian nga Cracovia për 4.5 milionë euro.

Ai e tregoi vetveten me një gol debutues për Genoan në 70 sekonda, kundër Lecces në Koppa Italia, para se të shënonte edhe tri gola të tjera para se të shkojnë në pushim.

Pietak dështoi për të gjetur golin në barazimin 1-1 në Wroclaw por kjo nuk e ka zbutur ndjesinë që ai ta fitoi epitetin e “Lewandowskit të ri”.

Të gjitha këto kanë bërë që Barcelona ta ndjekë nga pranë gjendjen e sulmuesit dhe formën e tij.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.