Barcelona – Espanyol, formacionet zyrtare

47
SHARE

Barcelona e mirëpret Espanyol në Camp Nou për të zhvilluar ndeshjen e dytë mes rivalëve lokal në çerekfinalen e Copa del Rey.

Barcelona do të synojë të përmbysë disavantazhin prej 1-0 nga ndeshja e parë për të kaluar në gjysmëfinale, transmeton Transferimet.net.

Derisa formacionet zyrtare janë publikuar, dy blerjet e reja, Philippe Coutinho dhe Yerri Mina nuk do të startojnë nga minuta e parë, por do të jenë në bankë. Ata pritet të inkuadrohen më vonë në lojë për të shënuar debutimet në fanellën e Barçës.

Formacioni startues i Barcelonës:

Banka rezervë: 1. Ter Stegen 14. Coutinho 15. Paulinho 17. Paco Alcácer 19. Digne 21. André Gomes 24. Yerry Mina

Formacioni startues i Espanyol:

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.