Atletico Madrid kërkoi Bentacur, ja përgjigjia e Juventus

18
SHARE

Raportohet se Juventusi e ka refuzuar një ofertë nga Atletico Madrid për uruguaianin, Rodrigo Bentacur

Sipas Goal.com, paraqitja e tij si për Uruguain në Botëror dhe Juventusin kishte bërë që Diego Simeone ta kërkonte atë.

Duke marrë në konsideratë se ai mund të largohej pasi që ka një numër të madh mesfushorësh si Sami Khedira dhe Miralem Pjanic, Atletico Madrid kishte menduar që bardhezinjtë do ta lirojnë Bentacurin.

Megjithatë, gjiganti i Torinos u përcaktua për ta mbajtur pasi që e konsideron atë të ardhmen e tij./syri.net/

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.