Arthur e ka të qartë emrin: Ja lojtari më i mirë në në botën e futbollit

42
SHARE

Blerja e bujshme e Barcelonës, Arthur Melo, në një intervistë për “Barça TV”, ka komentuar bashklojtarin e tij Leo Messi.

Ai është shprehur shumë i lumtur të luaj krahas tij dhe ka thënë se argjentinasi është i mrekullueshëm.

“Messi është fantastik. E kam admiruar që kur e shihja në TV, por si njeri, brenda dhe jashtë fushës është edhe më i mirë” ka thënë braziliani.

“Ai është gjeni. Lojtari më i mirë që ka parë futbolli. Dua ta falënderoj për vetëbesimin që po më jep”, përfundoi ai.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.