Arsenal 0-3 Manchester City, raporti i ndeshjes

32
SHARE

Manchester City është fitues i Carabao Cup pas fitores 3-0 ndaj Arsenal duke i siguruar Pep Guardiola-s trofeun e parë në klub.

Liderët e Premier League e udhëhoqen ndeshjen që nga minuta 18′ kur Sergio Aguero kaloi skuadrën e tij në epërsi. Ndërsa në pjesën e dytë, shënuan edhe Vincent Kompany dhe David Silva për të shpallur City-n kampion të kupës, transmeton “Transferimet”.

Arsenal: Ospina (5), Bellerin (5), Koscielny (5), Mustafi (4), Chambers (5), Monreal (5), Xhaka (4), Ramsey (5), Wilshere (5), Ozil (5), Aubameyang (4)

Kolasinac (5), Iwobi (5), Welbeck (5)

Man City: Bravo (6), Walker (7), Kompany (8), Otamendi (7), Danilo (7), Fernandinho (7), Silva (8), Gundogan (8), De Bruyne (7), Sane (7), Aguero (8)

Silva (6), Jesus (NA), Foden (NA)

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.