Arrihet marrëveshja, super futbollisti i thotë “po” Interit

210
SHARE

Futbollisti Keita Balde Diao do të zbarkojë në Inter pas rënë dakord për një kredi prej 5 milion euro me 34 milionë euro për të blerë.

Sipas Sky Sport Italia, tregon se senegalezi do të jetë në Milano sonte vonë dhe do t’i nënshtrohet testeve të tij të hënën.

Marrëveshja është përpunuar pasi nënpresidenti i Monakos Vadim Vasilyev konfirmoi bisedimet e përparuara.

“Po, ne jemi duke negociuar me Nerazzurrët”, tha Vasilyev për “Sports France”.

Është një kthim në Serie A për Keita, i cili u largua nga Lazio vetëm një vit më parë.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.