Ajax blindon talentin, rinovim i kontratës deri më 2022

14
SHARE

Kasper Dolberg e ka rinovuar kontratën e tij me Ajax për një vit. Sulmuesi danez tani do të mbetet me Ajax deri në vitin 2022.

Lajmi është bërë i ditur nga klubi holandez përmes një deklarate zyrtare, transmeton Transferimet.net.

21 vjeçari u transferua nga Silkeborg në vitin 2015 dhe është paraqitur 85 herë për skuadrën e parë të Ajax, me 36 gola të shënuar.

Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.